. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 233 تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 فروردین 1394 | 06:26 ق.ظ

امیر عبداللهیان: ایران پیشنهادی برای حل بحران یمن دارد

حسین امیر عبداللهیان در حاشیه سفر به کویت برای حضور در اجلاس کمک به سوریه با اشاره به اینکه ایران به دنبال رسیدن به همکاری با عربستان برای پایان دادن به بحران در یمن است، گفت: تهران طرحی برای پایان دادن به این‌ درگیری‌ها دارد. بنابرگزارش الحیات، امیر عبداللهیان در پاسخ به سوالی درباره اینکه […]

خبرگزاری فارس: امیر عبداللهیان: ایران پیشنهادی برای حل بحران یمن دارد

حسین امیر عبداللهیان در حاشیه سفر به کویت برای حضور در اجلاس کمک به سوریه با اشاره به اینکه ایران به دنبال رسیدن به همکاری با عربستان برای پایان دادن به بحران در یمن است، گفت: تهران طرحی برای پایان دادن به این‌ درگیری‌ها دارد.

بنابرگزارش الحیات، امیر عبداللهیان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تهران با ریاض برای رسیدن به راه حل در یمن تلاش می‌کند، گفت: «ما تلاش می‌کنیم».

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تهران طرحی هم در این زمینه دارد یا خیر، اظهار داشت که “ما طرحی در این زمینه داریم”.

امیر عبداللهیان در جمع خبرنگاران در کویت از تمام طرف‌های یمنی خواست که با توقف درگیری‌ها به میز مذاکرات بازگردند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه برای رسیدن به راه حل سیاسی باید عملیات نظامی فوراً متوقف شود، افزود: بلافاصله پس از این باید گفت‌وگوهای سیاسی میان طرف‌های یمنی آغاز شود.

وی با اشاره به نگرانی تهران از حملات به یمن تاکید کرد که ایران تمام تلاش‌ها و کمک‌های لازم را برای پایان دادن به درگیر‌ها در یمن و رسیدن به آرامش در این کشور انجام می دهد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + بیست =