. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 469 تاریخ انتشار : یکشنبه 30 فروردین 1394 | 07:44 ق.ظ

خرید تضمینی پیاز در جنوب کرمان آغاز شد.

مدیرکل تعاون روستایی جنوب استان کرمان گفت: بار دیگر دولت برای حمایت از کشاورزان و طبق ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی و دستور رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی اقدام به خرید تضمینی محصول کشاورزان جنوب استان می کند.فرود سالاری بیان کرد: این اداره کل از امروز یکشنبه تا پایان اردیبهشت ماه پیاز تولیدی کشاورزان این منطقه را خریداری می کند.

مدیرکل تعاون روستایی جنوب استان کرمان گفت: بار دیگر دولت برای حمایت از کشاورزان و طبق ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی و دستور رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی اقدام به خرید تضمینی محصول کشاورزان جنوب استان می کند.

فرود سالاری بیان کرد: این اداره کل از امروز یکشنبه تا پایان اردیبهشت ماه پیاز تولیدی کشاورزان این منطقه را خریداری می کند.

وی گفت: هر کیلوگرم پیاز با نرخ تضمینی ۲ هزار و ۴۰۰ ریال از کشاورز خریداری می شود.

وی خاطرنشان کرد: پنج مرکز خرید در جنوب کرمان شامل ۳ مرکز در شهرستان جیرفت، یک مرکز در شهرستان عنبرآباد و یک مرکز در شهرستان منوجان اقدام به خرید محصول پیاز کشاورزان می کنند.

مدیرکل تعاون روستایی جنوب استان کرمان گفت: کشاورزان سعی کنند پیاز تحویلی خود را در بسته بندی مناسب و عاری از هر گونه مواد زاید تحویل مراکز خرید دهند.

چهار هزار و ۳۰۰ هکتار سطح زیر کشت پیاز در جنوب استان کرمان است و پیش بینی می شود ۱۸۰ هزار تن محصول تولید شود.

اداره کل تعاون روستایی جنوب استان کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، فاریاب، رودبار جنوب، منوجان و قلعه گنج را زیر پوشش دارد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =