. سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 2322 تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 مرداد 1394 | 20:18 ب.ظ

سلاخی گونه‌های جانوری در سایه سکوت مسئولان+عکس کشف لاشه یک بز وحشی در جیرفت

از ابتدای تابستان امسال اخبار و تصاویر بسیاری مبنی بر شکار غیرمجاز حیوانات در مناطق حفاظت‌شده منتشر شده است که متاسفانه شاهد اقدامات پیشگیرانه مسئولان سازمان محیط زیست دراین رابطه نیستیم. این در حالی است که در پایان تیرماه امسال مصوبه جرائم نقدی صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی در روزنامه رسمی کشور درج شد و […]

13940506000492_PhotoL

از ابتدای تابستان امسال اخبار و تصاویر بسیاری مبنی بر شکار غیرمجاز حیوانات در مناطق حفاظت‌شده منتشر شده است که متاسفانه شاهد اقدامات پیشگیرانه مسئولان سازمان محیط زیست دراین رابطه نیستیم. این در حالی است که در پایان تیرماه امسال مصوبه جرائم نقدی صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی در روزنامه رسمی کشور درج شد و بر اساس ماده ۴ قانون شکار و صید، مصوبات شورای عالی محیط زیست بیست روز پس از درج در روزنامه رسمی کشور لازم الاجرا است. اما سوالی که پیش‌ می‌آید این است که آیا تعیین جریمه‌های سنگین برای کشتار حیوانات می‌تواند جنبه پیشگیرانه داشته باشد؟

به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیر قانونی در منطقه شکار ممنوع اسفندقه (تنگ سرگز) جیرفت، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان به تحقیق در این زمینه مشغول شدند. محیط بانان در جریان تحقیقات خود یک نفر مظنون را در این رابطه شناسایی نموده و پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی وارد منزل وی شدند. در جریان بازرسی از این خانه، اجزای بدن یک بز وحشی کشف و ضبط و یک متخلف در این رابطه بازداشت گردید. در تصویر پایین اجزای بدن بز وحشی کشف شده در جریان بازرسی از منزل شکارچی متخلف در شهرستان جیرفت را مشاهده می‌کنید.

منبع سایت الف

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + بیست =