. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 3657 تاریخ انتشار : شنبه 21 شهریور 1394 | 20:45 ب.ظ

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: کشت پیاز طرح استمرار این منطقه از ۱۸ شهریور ماه در شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد آغاز شده است.

به گزارش سایت کنارصندل، مهندس فرامرز رستگاری اظهار داشت: کشت پیاز طرح استمرار این منطقه از ۱۸ شهریور ماه در شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد با استفاده از onion-set آغاز شده است. وی بیان داشت: بر اساس بررسی‎های به عمل آمده، پیش‎بینی می‎شود، ۳۰ درصد سطح زیر کشت طرح استمرار پیاز با استفاده از onion-set ارقام […]

IMG_0948 (1)

به گزارش سایت کنارصندل، مهندس فرامرز رستگاری اظهار داشت: کشت پیاز طرح استمرار این منطقه از ۱۸ شهریور ماه در شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد با استفاده از onion-set آغاز شده است.
وی بیان داشت: بر اساس بررسی‎های به عمل آمده، پیش‎بینی می‎شود، ۳۰ درصد سطح زیر کشت طرح استمرار پیاز با استفاده از onion-set ارقام مینروا، میل‎کیوی و پریماورا انجام شود.
رستگاری برنامه کاشت طرح استمرار پیاز در منطقه جنوب کرمان را حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار ذکر و تصریح کرد: پیش‎بینی می‎شود، ۱۲۰ هزار تن پیاز طرح استمرار تولید ‎شود.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: از جمله مزایای کاشت باonion-set صرفه‎جویی ۲۰ درصدی در مصرف آب، برداشت زودهنگام، عرضه به موقع محصول در خلأ بازار و کاهش بولتینگ است.
وی افزود: از کشاورزان جنوب کرمان تقاضا می‎شود با رعایت الگوی کاشت علاوه بر هماهنگی با مراکز جهاد کشاورزی از کاشت بی‎رویه محصول خودداری کنند.
رستگاری عنوان کرد: افزون بر آن باید کشاورزان توجه داشته باشند که سطح اجرایی حتی‎المقدور و به طور کامل با آبیاری نوار تیپ صورت گیرد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =