. سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 4817 تاریخ انتشار : دوشنبه 4 آبان 1394 | 14:54 ب.ظ

عضو هیئت امنای مسجد جامع درب بهشت: از مسئولان جیرفت تقاضا دارم موانع برگزاری نماز جمعه درب بهشت را پیگیری و حل کنند

عضو هیئت امنای مسجد جامع درب بهشت با بیان اینکه علی رغم تلاش و پیگیری مسئولین جیرفت هنوز مردم از فریضه الهی نماز جمعه بی نصیب هستند؛ افزود: از طرف مردم ولایی این شهر از مسئولان جیرفت تقاضا دارم این مسئله را پیگیری و حل کنند. ابوذر مشایخی ظهر امروز(۴ آبان) گفت: همزمان با کلنگ […]

عضو هیئت امنای مسجد جامع درب بهشت با بیان اینکه علی رغم تلاش و پیگیری مسئولین جیرفت هنوز مردم از فریضه الهی نماز جمعه بی نصیب هستند؛ افزود: از طرف مردم ولایی این شهر از مسئولان جیرفت تقاضا دارم این مسئله را پیگیری و حل کنند.

ابوذر مشایخی ظهر امروز(۴ آبان) گفت: همزمان با کلنگ زنی مسجد جامع شهر درب بهشت، تعدادی از مومنین پیگیر برگزاری اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در این شهر شدند.

وی افزود: در اوایل به دلیل پایین بودن آمار جمعیت شهر با این موضوع موافقت نشد اما در ادامه با ارائه آمار سرشماری رسمی کشور، جمعیت درب بهشت به حد نصاب رسیده و این مسئله نیز مرتفع شد.

عضو هیئت امنای مسجد جامع درب بهشت ادامه داد: علی رغم پیگیری عموم مردم، اما شخصی با حداقل تحصیلات سطح ۳ حوزوی جهت برپایی این فریضه الهی پیدا نشد.

وی تصریح کرد: بعد از مدتی حجت الاسلام ماشاءا.. حسینی دارای تحصیلات سطح ۴ حوزه و درجه دکتری مهدویت که در گذشته امام جمعه در شهرستان های نائین، عنبرآباد و شهربابک بوده است، با نظر هیئت امنای مسجد جامع درب بهشت و معتمدین محل به عنوان امام جمعه این شهر مورد تایید قرار گرفت.

ابوذر مشایخی بیان داشت: حکم وی از طرف شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور صادر شد و در سمیناری در تابستان ۹۳ که ائمه جمعه در آن حضور داشتند، شرکت کردند و مقرر شد در شهریور سال گذشته به عنوان امام جمعه درب بهشت، اولین نماز جمعه را در این شهر برگزار کند؛ اما به بنا یه دلایلی که مشخص نیست این امر به یکباره منتفی شد.

وی با بیان اینکه با تلاش و پیگیری دلسوزانه مسئولین جیرفت هنوز این مشکل حل نشده است و مردم از این فریضه الهی بی نصیب هستند؛ افزود: بنده از طرف هیئت امنای مسجد جامع درب بهشت و مردم ولایی این شهر از مسئولان جیرفت تقاضا دارم این مسئله را پیگیری و حل کنند.

منبع: شبستان

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =