. چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 5117 تاریخ انتشار : جمعه 8 آبان 1394 | 17:36 ب.ظ

با راه‌اندازی دفتر دائمی ارزیابی کالاهای صادراتی در شهرستان جیرفت برای انجام تشریفات صادراتی موافقت شد.

به گزارش سایت کنارصندل، ‌با مکاتبات و پیگیری‌های اتاق بازرگانی کرمان، گمرک جمهوری اسلامی ایران با راه‌اندازی دفتر دائمی ارزیابی کالاهای صادراتی در شهرستان جیرفت برای انجام تشریفات صادراتی موافقت کرد. پس از اینکه در اواخر سال ۹۲ دفتر ارزیابی گمرکات استان کرمان در جنوب تاسیس و پس از مدت کوتاهی فعالیت‌ تعطیل شد، بسیاری […]

به گزارش سایت کنارصندل، ‌با مکاتبات و پیگیری‌های اتاق بازرگانی کرمان، گمرک جمهوری اسلامی ایران با راه‌اندازی دفتر دائمی ارزیابی کالاهای صادراتی در شهرستان جیرفت برای انجام تشریفات صادراتی موافقت کرد.

پس از اینکه در اواخر سال ۹۲ دفتر ارزیابی گمرکات استان کرمان در جنوب تاسیس و پس از مدت کوتاهی فعالیت‌ تعطیل شد، بسیاری از فعالان اقتصادی این منطقه‌ خواستار پیگیری اتاق کرمان برای راه‌اندازی مجدد این دفتر شدند.

‌عدم وجود دفتر گمرک در جیرفت مشکلاتی از جمله صادرات محصولات مختلف این منطقه از طریق گمرکات بم، زاهدان و یزد، تاخیر در ارسال بار، معطلی‌های زیاد در ایست‌های بازرسی و آسیب دیدن محموله‌های صادراتی و… را ایجاد کرده بود.

متن نامه مدیرکل دفتر صادرات به رییس گمرک کرمان مبنی بر موافقت با راه‌اندازی دفتر جیرفت به شرح زیر است:

«جناب آقای قادر

مدیرکل محترم گمرکات استان کرمان

با سلام و احترام

بازگشت به نامه ۲۵۶۲ مورخ ۱۸/۵/۹۴ و پیرو نامه شماره ۷۳۹۸۰ مورخ ۲۲/۴/۹۴ در خصوص رسیدگی به تقاضای شماره ۴۸۳ مورخ ۳۰/۳/۹۴ رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان به منظور تمدید مجوز راه اندازی دفتر ارزیابی کالاهای صادراتی در شهرذستان جیرفت (از محل ابلاغی شماره ۲۳۲۳۶۸ مورخ ۲۸/۱۱/۹۲ این دفتر) اعلام می دارد:

با عنایت به مفاد نامه آن گمرک مبنی بر فراهم شدن امکانات و ملزومات لازم، بدینوسیله با راه اندازی دائمی دفتر ارزیابی کالاهای صادراتی در شهرستان جیرفت برای انجام تشریفات صادراتی (به استثنای اقلام تخصصی) با استفاده از اختصاص ردیف کوتاژ گمرک کرمان با رعایت قوانین و مقررات مربوطه موافقت می گردد.

حسین علیدوستی مدیرکل دفتر صادرات»

نظرات بینندگان: