. سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 5235 تاریخ انتشار : سه شنبه 12 آبان 1394 | 14:21 ب.ظ

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از قوه قضاییه خواست با متخلفان و متجاوزان به حریم رودخانه ها به طور قاطع و صریح برخورد کند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، نسبت به تجاوز به بستر و حریم رودخانه ها هشدار داد و خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با عوامل این گونه تخلفات شد. فرج‌الله عارفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه وزارت نیرو نظارت و توجه کافی بر حریم رودخانه ها ندارد،‌ تصریح کرد: […]

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، نسبت به تجاوز به بستر و حریم رودخانه ها هشدار داد و خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با عوامل این گونه تخلفات شد.
فرج‌الله عارفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه وزارت نیرو نظارت و توجه کافی بر حریم رودخانه ها ندارد،‌ تصریح کرد: تجاوز به حریم رودخانه ها نشان دهنده بی توجهی مسئولان ذی ربط است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها،‌ یادآور شد:‌ لازم است متولیان امر با هر فرد و مقامی که اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی در حریم رودخانه ها می کند برخورد جدی و قاطع داشته باشند؛ البته بهتر است از ابتدا با نظارت بیشتر جلوی ساخت و ساز گرفته شود نه اینکه بعد از چندین سال تازه به فکر تخریب باشیم.

عارفی با بیان اینکه رستوران ها و ساختمان هایی که به صورت غیرقانونی در حاشیه رودخانه ها فعالیت می کنند، باید تخریب شوند، افزود:‌ با جریمه سنگین سودجویان و همچنین تخریب بنا می توان از ساخت و سازهای بی رویه در حریم رودخانه ها جلوگیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ ساخت و سازها را در حریم رودخانه ها ممنوع خواند و اظهار داشت: طبق قوانین، افراد نباید به حریم رودخانه ها تجاوز کنند و بر همین اساس نیز قانون حد بستر و حریم رودخانه ها را به طور مشخص تعیین و تعریف کرده؛ بنابراین کسانی که اقدام به ساخت وساز در حریم رودخانه ها می کنند به طور حتم متجاوز به اموال و حقوق عمومی هستند و باید به شدت با آنها برخورد کرد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت نکردن حریم رودخانه ها مهمترین دلیل ایجاد سیلاب است،‌ گفت: ساخت و سازها در حریم رودخانه ها موجب از بین رفتن پوشش گیاهی، بی تاثیری آب در خاک و در نتیجه وقوع سیلاب و بوجود آمدن شرایط بحرانی می شود.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، نسبت به تجاوز به حریم رودخانه ها هشدار و همچنین‌ از قوه قضاییه خواست با متخلفان و متجاوزان به حریم رودخانه ها به طور قاطع و صریح برخورد کند و بعد از تخریب بنا، جرائم سنگینی نیز برای آنها در نظر بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس،‌ یادآور شد: متاسفانه برخی از سودجویان بدون توجه به قوانین اقدام به ساخت و ساز در حریم رودخانه ها کرده و از این راه، پول کلانی را به جیب می زنند بدون اینکه به عواقب آن و وقوع سیل و طغیان رودخانه ها توجهی داشته یا متولیان امر نظارت کافی و برخورد جدی با آنها داشته باشند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =