. پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 7664 تاریخ انتشار : یکشنبه 13 دی 1394 | 08:14 ق.ظ

قابل توجه مسئولین:

آلوده بودن آب آشامیدنی روستای باغبابوئیه ،سلامت مردم را به خطر انداخته است

به گزارش سایت کنارصندل،آلوده بودن آب آشامیدنی روستای باغبابوئیه سلامت مردم را به خطر انداخته است.   منصوری دهیار روستای باغبابوئیه در این باره گفت :آلوده بودن آب آشامیدنی روستای باغبابوئیه سلامت مردم را به خطر انداخته است.   وی افزود: این روستا در فاصله ۱۰ کیلومتری از مرکز شهر جیرفت قرار دارد که با […]

به گزارش سایت کنارصندل،آلوده بودن آب آشامیدنی روستای باغبابوئیه سلامت مردم را به خطر انداخته است.

 

منصوری دهیار روستای باغبابوئیه در این باره گفت :آلوده بودن آب آشامیدنی روستای باغبابوئیه سلامت مردم را به خطر انداخته است.

 

وی افزود: این روستا در فاصله ۱۰ کیلومتری از مرکز شهر جیرفت قرار دارد که با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر اما مدت چندین سال است که مشکل آب آشامیدنی آن حل نمی شود.

 

منصوری تصریح کرد: به علت قرار گرفتن چاه آب آشامیدنی روستا در پایین دست خانه ها و نشت چاه های فاضلاب به درون چاه آب آشامیدنی ،باعث شده است که طعم آب و مزه ی آن فرق کند و طی آزمایشی که توسط شبکه بهداشت جیرفت گرفته شد ،اعلام شد که این آب غیرقابل آشامیدنی و آلوده به میکروب می باشد.

 

وی افزود:چندین نفر از اهالی روستا به علت بیماری به درمانگاه مراجعه کرده اند و بیماری شان بخاطر آلوده بودن آب آشامیدنی تشخیص داده شده است.

 

وی گفت:به همین دلیل مردم این روستا با حیوانات و وسایل نقلیه و گاهی روی دوش از روستاهای اطراف آب آشامیدنی خود را تامین می کنند.

 

منصوری دهیار روستای باغبابوئیه گفت: با پیگیری های مکرر که از طرف بخشداری مرکزی و اداره آب فاضلاب روستایی شده است همکاری هایی داشته اند و جای تقدیر و تشکر دارد، اما اداره آبیاری جیرفت مجوز حفر چاه را صادر نمی کند ، در صورتی که گفته شده است که چاه قدیم که در پایین دست قرار دارد هم اکنون پلمپ می شود.

 

وی با ابراز تاسف افزود: اما اداره آبیاری جیرفت هرگز به فکر مرتفع کردن مشکلات این مردم و جان ۲۵۰۰ نفر نیست.

 

منصوری در پایان گفت :عاجزانه از فرماندار و بخشدار پرتلاش جیرفت طلب همکاری جهت رفع این مشکل داریم.

 

IMG-20160103-WA0004

 

انتهای پیام/.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =