. شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 11594 تاریخ انتشار : یکشنبه 16 خرداد 1395 | 03:27 ق.ظ

برای معضلات فرهنگی هرشهرستان جنوب کرمان باید برنامه ریزی خاص کرد

به گزارش سایت کنارصندل ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: هر شهرستان جنوب کرمان برای خود معضلات خاص خودش را دارد که برای رفع معضلات هر شهرستان باید برنامه ریزی خاص آن شهرستان را انجام داد.   حجت الاسلام سید احمد حسینی در نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب […]

به گزارش سایت کنارصندل ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: هر شهرستان جنوب کرمان برای خود معضلات خاص خودش را دارد که برای رفع معضلات هر شهرستان باید برنامه ریزی خاص آن شهرستان را انجام داد.

 

حجت الاسلام سید احمد حسینی در نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با حضور مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: فرهنگ جنوب کرمان تلفیقی از فرهنگ استانهای کرمان، سیاستان بلوچستان و هرمزگان است که معضلات و مشکلات خاصی دارد که نیازمند برنامه ریزی خاص هستند.

 

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص مشکلات فرهنگی در سفر به جیرفت و راه اندازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در سال ۸۹ جهت رفع این دغدغه معظم له بیان داشت: بعد از راه اندازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان شاهد تغییرات بسیار زیادی در زمینه راه اندازی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد، موسسات قرآنی،تشکیل انجمن های فرهنگی و هنری و شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری جنوب کرمان بوده ایم.

 

وی اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به واسطه نیروی انسانی کمترین نیرو را در بین ادارات کل سراسر کشور دارد که شاید به اندازه یک معاونت سایر ادارات کل نشود.

 

وی با بیان اینکه شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل چند ساال است که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان عملا در حال اجرا است ابراز داشت: با وجود کمبود اعتبارات سال گذشته اما فعالیت های فرهنگی و هنری تعطیل نشد.

 

وی با بیان اینکه در جنوب کرمان نیازمند هم اندیشی برای رفع معضلت فرهنگی که در حال بروز هستند می باشیم گفت: برای رفع مضلات فرهنگی جنوب کرمان نیازمند هم اندیشی برای رفع مضلاتی هستیم که در حال رقم خوردن هستند و باید قبل از گذشت زمان این معضلات رار رفع نمود.

 

مستمر سازی فعالیت های هنری بیشتر مورد توجه قرار گیرد

 

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: باتوجه به این که مقوله هنر از ابزارهایی است که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد لذا می طلبد که در جنوب کرمان بحث مستمر سازی فعالیت های هنری بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا از این طریق موضوع اقتصاد هنر رونق گیرد .

 

یوسف فرخی در نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان که با حضور مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد افزود: همچنین مفاهیم فرهنگی را در این قالب می توان به مخاطبان عرضه شود ، البته درتاریخچه مفاهیم توسعه فرهنگی هم همیشه رسم بر این بوده که وقتی صحبت از توسعه می شود ،پایداری یا مستمر بودن آن با کیفیت بومی مورد توجه قرار گیرد .

 

وی بیان داشت: سپس با شاخص های استاندار بهتر می توان باز خوردهای فرهنگی و هنری را مورد ارزیابی قرار داد .

 

وی اظهار داشت: لذا با توجه به پیشنهاد مستمر سازی هنر در منطقه ، دو مسئله باید مورد توجه جدی قرار می گیرد ، اول مسئله اموزش برای پرسنل ادارات فرهنک و ارشاد اسلامی و زیرمجموعه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و دوم اصلاح زیر ساختهای فیزیکی و فکری در جهت توسعه فر هنگی متناسب یا شرایط منطقه است.

 

وی اظهارامید واری نمود: در دولت تدبیر و امید که به صورت ساختاری به حل مشکلات کشور پرداخته است و در حوزه فرهنگ این مهم با تئوری" عدالت فرهنگی "که مد نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است هر چه زود تر در جنوب کرمان شاهد پیشرفت و توسعه فرهنگ و هنر باشیم .

 

در ادامه این نشست معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان عدم انعقاد تفاهم نامه های فرهنگی، پاسخگو نبودن سهمیه کتاب جنوب کرمان نسبت به نیاز منطقه،عدم برنامه ریزی در خصوص پایگاههای فاقد مجوز،لزوم کسب نظر ادارات کل در خصوص صدور مجوز مطبوعات را بخشی از مشکلات فعالیت های فرهنگی در جنوب کرمان ذکر کرد.

 

سید حسین طیبی افزود: برگزاری جشنواره ها می تواند در ایجاد فضای فرهنگی و هنری و جذب استعدادها تاثیرگذار باشد.

 

معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان نیز با بیان اینکه منابع مالی نسبت به خروجی قابل مقایسه نیست افزود:واگذاری مدیریت مجتمع های فرهنگی و هنری جنوب کرمان در حال انجام است.

 

علی فتوت افزود:کمبود نیرو و منابع مالی از جمله مشکل حوزه اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان است.

 

انتهای پیام/.

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =