. چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 13249 تاریخ انتشار : شنبه 26 تیر 1395 | 03:46 ق.ظ

احمد یوسف زاده:

کدام قانون به دولت اجازه داده آب آفتاب سوختگان همیشه ورشکسته جنوب را بردارد و به دیگران بدهد ؟

به گزارش سایت کنارصندل ، احمد یوسف زاده در نامه ای به دکتر روحانی انتقال آب از حوضه آبریز هلیل رود به شمال استان را شدیدا مورد انتقاد قرار داد.     حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکترحسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران   سلام و عرض خسته نباشید بخاطر برگرداندن قطار دولت […]

به گزارش سایت کنارصندل ، احمد یوسف زاده در نامه ای به دکتر روحانی انتقال آب از حوضه آبریز هلیل رود به شمال استان را شدیدا مورد انتقاد قرار داد.

 

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکترحسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
 

سلام و عرض خسته نباشید بخاطر برگرداندن قطار دولت به ریل اعتدال و تعقل.

 

شاید این روزها که هر کسی جوالدوزی به پیکره دولت شما فرو می کند، نباید این نشتر نازک را حواله دولتتان میکردم . لطفا حساب این سوزن دوستی را از جوالدوزهای دلواپسی جدا کنید .

 

و اما جناب رییس جمهور عزیز:

 

روزی که خداوند کوه ها را خلق می کرد، تقدیر این شد که پدران و اجداد ما پایین دست کوه های بلند بافت و بحرآسمان زندگی کنند. خدای مهربانی که حوزه آبریز این کوه های بلند را به سمت جازموریان چرخاند حتما بهتر از حکمرانان محلی ما و وزیر نیروی دولت شما می دانست و می داند که جویبارهای زلال این کوه ها به کدام سمت باید جاری بشوند.

 

این خدای حکیم البته بخیل نیست و برای مردمان اینطرف هم نعمت های فراوان و چشمه هایی خروشان و قله های پر برف داده است، اما وقتی رودخانه بزرگ هلیل را به سمت جازموریان جاری کرد، یحتمل می خواست عدالتش را به رخ بکشد که اگر شما تابستان ها، گرمای ۵۰ درجه را تحمل می کنید بیایید این رود خروشان مال شما که مزارعتان را آبیاری کند و اضافه اش در جازموریان مرتعی برای دام های بی شمارتان درست کند و اقلیمتان را مرطوب، تا گرما اگر میخورید خاک دیگر نخورید.

 

همین لطف پروردگار و تعیین جهت رودخانه هلیل و آب های بالادست بعدها منجر به خلق تمدن شگرف هلیل رود شد که امروز معلوم شده به بین النهرین هم پهلو می زده است.

آقای روحانی
 

خدایی که روزگاری هلیل را چون آمو دریا، پر آب به دشت جازموریان می رساند تا زیستگاه دراج ها و آهوبره های زیبا بشود،چند سالیست که به حکمت، ابرهای رحمتش را کمتر بر کوه های بالادست جنوب کرمان می فشارد و شوربختانه از دیوانه رود هلیل جز باریکه ای کم جان نمانده که آنهم از سد بی خاصیت جیرفت نمی تواند بگذرد.

 

 

بحث حقوقی ما از اینجا شروع می شود آقای روحانی که از قضا حقوقدان هستید.چند سالی است که با حمایت مدیران دولت شما هزاران دستگاه سنگین افتاده اند به جان کوه های بالا دست ما و آش و لاششان کرده اند که آبریز هلیل را نه آنطور که خداوند حکیم تشخیص داده است، بلکه به تشخیص خودشان تغییر بدهند و اندک آبی که از سهم خداداد ما باقی مانده است را از دشت های تشنه جنوب بگیرند و به سمت خودشان جاری کنند. این نادره های روزگار دارند کرور کرور پول خرج میکنند که کشاورزی هند ایران را به خاک سیاه بنشانند تا ما بمانیم و زمین های سوخته و خیل بی شمار جوانان بیکار و کیسه های تریاک و مرزهای شرقی!

 

رییس جمهور محترم و معتدل و مدبر
 

شما بفرمایید کدام شریعت یا مصلح اجتماعی و حقوقدان بزرگ تجویز کرده که اگر گرسنه شدی می توانی همیان همسایه ات را سوراخ کنی؟ کدام قانون به دولت اجازه داده آب آفتاب سوختگان همیشه ورشکسته جنوب را بردارد و به دیگران بدهد ؟

 

رییس جمهور محترم
 

اینکه به مدد دستگاه های مجهز حفاری،طولانی ترین تونل انتقال آب خاورمیانه را از سد صفا رود تا دشت کرمان احداث کنند، بزرگترین افتخار قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء می تواند باشد،اما اینکه از این بزرگترین تونل خاور میانه، اکسیر حیات جنوب را بمکند و به اینطرف کوه ها بیاورند نه تنها افتخاری نیست، بلکه نقطه سیاه بزرگیست که در کارنامه دولت تدبیر و امید تا ابد خواهد ماند!

 

بنابر این جناب رییس جمهور محترم، از محضرتان استدعا داریم دلچرکینی شدید مردمان جنوب استان کرمان را نادیده نگیرید و دست کم اگر ما اشتباه می کنیم و آبادانی شمال استان بر جنوب آن ارجح هست یا اصلا این انتقال تاثیری بر جنوب پهناور کرمان و تالاب جازموریان نمی گذارد و خاطره سد سیوند را تداعی نمی کند ، به پیامی ما را قانع بفرمایید که در تاریخ بماند و فرزندان ما بعدها نگویند " کسی بر مخازن آبریز حوزه هلیل قفل زد که از قضا با کلید آمده بود!"

 

 

والسلام علیکم
احمد یوسف زاده

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =