. یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 15330 تاریخ انتشار : یکشنبه 7 شهریور 1395 | 05:53 ق.ظ

نماینده پنج شهرستان جنوبی:

ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز، دلالان را حذف می کند

  به گزارش سایت کنارصندل، احمد حمزه نماینده مردم کهنوج ،منوجان ،رودبار جنوب ،قلعه گنج و فاریاب درمجلس با بیان اینکه خشک شدن لیمو عاملی برای افزایش نرخ لیمو است،گفت:ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز دلالان را حذف می کند،اما لازمه این حرکت دسترسی کشاورز به بازار شهرهای بزرگ است.   وی درباره وضعیت […]

دکتر حمزه

 

به گزارش سایت کنارصندل، احمد حمزه نماینده مردم کهنوج ،منوجان ،رودبار جنوب ،قلعه گنج و فاریاب درمجلس با بیان اینکه خشک شدن لیمو عاملی برای افزایش نرخ لیمو است،گفت:ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز دلالان را حذف می کند،اما لازمه این حرکت دسترسی کشاورز به بازار شهرهای بزرگ است.

 

وی درباره وضعیت تولید لیمو،گفت:خشک شدن لیمو محصول را گران بدست مصرف کننده می رساند و این درحالی است که خشک شدن لیمو میزان تولید را نیز کاهش داده است که با این اوصاف امیدواریم با کشت پایه در محصولی همچون لیمو بتوان در کشت های بعدی میزان تولید را افزایش داد.

 

نماینده مردم در کهنوج ، منوجان،رودبار جنوب ،قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشاورزی پایه مقاوم برای لیمو تدارک دیده است و درحال ترویج این نوع از پایه برای بعمل آوردن این محصول مهم است که امیدواریم با این نوع پایه برای کشت های پیش رو لیمو شاهد خشک شدن محصول نباشیم، ادامه داد:با کاشت پایه های لیمو می توانیم از خشک شدن لیمو جلوگیری کنیم و درنتیجه می توانیم مانند گذشته در زمینه تولید لیمو عملکرد مناسبی داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد یک محصول چند دست بچرخد و سپس بدست مصرف کننده برسد،یادآورشد: به نظر بنده تئوری ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز می تواند با فروش مستقیم محصولات کشاورزی توسط کشاورز منجر به حذف دلال شود.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه خشک شدن لیموعاملی برای افزایش نرخ لیمو است،یادآورشد: ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز دلالان را حذف می کند،اما لازمه این حرکت دسترسی کشاورز به بازار شهرهای بزرگ است

 

انتهای پیام/.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =