. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 15700 تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 | 03:54 ق.ظ

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت :

۱۳ هزار نفر از جمعیت منطقه جنوب کرمان بیمه سلامت ندارند /این تعداد از خدمات بیمه سلامت به طور کامل بهره‌مند می‌شوند

به گزارش کنارصندل ،معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه ۱۳ هزار نفر از جمعیت منطقه جنوب کرمان بیمه سلامت ندارند، گفت: این تعداد بدون دفترچه بیمه هستند اما از خدمات بیمه سلامت به طور کامل بهره‌مند می‌شوند.      اسدالله احمدی  در نشست بررسی وضعیت درمانی جنوب کرمان اظهار داشت: ۵۹ میلیارد […]

به گزارش کنارصندل ،معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه ۱۳ هزار نفر از جمعیت منطقه جنوب کرمان بیمه سلامت ندارند، گفت: این تعداد بدون دفترچه بیمه هستند اما از خدمات بیمه سلامت به طور کامل بهره‌مند می‌شوند.

 

 

 اسدالله احمدی  در نشست بررسی وضعیت درمانی جنوب کرمان اظهار داشت: ۵۹ میلیارد تومان قرارداد این دانشگاه با بیمه ایرانیان است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه این قرارداد در دو بخش بیمه روستاییان و ارزش افزوده است، بیان کرد: ارزش افزوده این قرارداد در یک ساله گذشته حدود ۸۰ درصد بوده که ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن دریافت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مدیران منطقه از امکانات بیمه استفاده بهینه داشته‎اند تصریح کرد: از جمله این امکانات تجهیز مراکز خدمات درمانی، خانه‎های پزشک، راه‎اندازی رادیولوژی و غیره بوده است.

 

احمدی با اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده در یک ساله گذشته به جنوب استان کرمان  گفت: طی یک سال گذشته ۵۹ میلیارد تومان به این منطقه تخصیص داده شده که می‌تواند در زمینه‌های مختلفی هزینه شود.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عنوان کرد: سال گذشته نسبت به سال ۹۳ کسورات منطقه ۲۶ درصد بوده که در سال جاری به ۹ درصد رسیده که این نشان از عملکرد بسیار خوب منطقه است.

 

وی افزود: باوجود کمک‌هایی که بیمه به این منطقه کرده حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کسورات داشته‌ایم که از این مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن اجتناب‌ناپذیر است.

 

احمدی با بیان اینکه ۱۳ هزار نفر از جمعیت منطقه جنوب کرمان در سال بیمه سلامت ندارند، بیان کرد: این تعداد بدون دفترچه بیمه هستند اما از خدمات بیمه سلامت به طور کامل بهره‌مند می‌شوند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه ۴۵۶ هزار نفر روستایی در این شهرستان بیمه شده است گفت: حدود ۱۰۰ هزار نفر  از این تعداد پوشش خدمات ارائه می‌شود که با این خدمات هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

 

وی اظهار داشت: ضریب سرانه‌ای که در مناطق روستایی جنوب استان کرمان اختصاص داده می‌شود خوب است اما هزینه‌ها نباید مانند شمال حساب شود

 

منبع:تسنیم

انتهای پیام/.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =