. شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 16041 تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 شهریور 1395 | 17:18 ب.ظ

افتخاری دیگر برای جنوب کرمان:

طی آیینی دکتر موسوی به عنوان مدیر نمونه سازمان‎های جهاد کشاورزی کشور انتخاب شد / تصاویر

به گزارش سایت کنارصندل، رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در چهارمین گردهمایی محصولات پاییزه سال زراعی ۹۵ – ۹۶ از ریاست این سازمان به عنوان مدیر نمونه سازمان‎های جهاد کشاورزی کشور قدردانی به عمل آمد. دکتر سید یعقوب موسوی اظهار داشت: طی ارزیابی عملکردی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته است، […]

به گزارش سایت کنارصندل، رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در چهارمین گردهمایی محصولات پاییزه سال زراعی ۹۵ – ۹۶ از ریاست این سازمان به عنوان مدیر نمونه سازمان‎های جهاد کشاورزی کشور قدردانی به عمل آمد.

دکتر سید یعقوب موسوی اظهار داشت: طی ارزیابی عملکردی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته است، این سازمان در بین ۳۲ سازمان جهاد کشاورزی کشور به عنوان برتر شناخته شد.

وی با اشاره به شاخص‎های عملکرد سازمان‎ها بیان داشت: اجرای سامانه‎های نوین آبیاری قطره‎ای، افزایش عملکرد و تولیدات زراعی، باغی و دامی به ویژه رشد ۸۴ درصدی عملکرد گندم بدون افزایش سطح زیر کشت و دستیابی به خودکفایی در تولید بذر گندم از جمله این شاخص‎ها هستند.

موسوی تصریح کرد: همچنین این منطقه از نظر کنترل سطوح زیر کشت محصولات پاییزه، تولید و پایداری عملکردها، رعایت تناوب زراعی، افزایش ضریب مکانیزاسیون، ورود تکنولوژی‎های نوین به بخش کشاورزی، کاهش مصرف انرژی در واحد سطح و رونق بخش کشاورزی از طریق احداث، راه‎اندازی و پیگیری کارخانه‎های جدید صنایع تبدیلی به عنوان نمونه انتخاب شده است.

وی افزود: جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی نیز رشد قابل ملاحظه‎ای در جنوب استان کرمان داشته به طوری که موجب شده است، رتبه آن از سی‎ام در بین ۳۱ استان به رتبه اول کشور در بخش کشاورزی صعود کند. موسوی جذب اعتبارات و تسهیلات لازم در منابع بانکی را از دیگر شاخص‎های وزارتخانه ذکر و عنوان کرد: ‎یک‎هزار و ۵۰ میلیارد تومان طی سال‎های ۹۳ – ۹۴ از منابع داخلی بانک‎ها، ۱۷۹ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و حدود ۲۵ میلیارد تومان از محل خط ویژه اعتباری مکانیزاسیون تسهیلات وارد بخش کشاورزی جنوب کرمان شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان ادامه داد: همچنین با استفاده از روش‎های نوین مکانیزاسیون مانند استفاده از بالابرهای وارداتی از ایتالیا در برداشت خرما به بخش کشاورزی رونق بخشیدیم. وی ادامه داد: استفاده از دستاوردهای نوین تحقیقاتی در بخش آموزش و ترویج کشاورزی در کنار تأمین نهاده‎های لازم در زمان مناسب مانند کود، بذر و سم، نظارت بر فروشگاه‎های عرضه سم و گلخانه‎ها و تولید محصولات سالم و ارگانیک از دیگر عوامل برتر شناخته شدن این سازمان است.

موسوی با اشاره به اینکه در چهارمین گردهمایی محصولات پاییزه سال زراعی ۹۵ – ۹۶ از ریاست سازمان به عنوان مدیر نمونه سازمان‎های جهاد کشاورزی کشور قدردانی به عمل آمد، خاطرنشان کرد: همچنین با اعطای لوح تقدیر از سوی وزیر جهاد کشاورزی از اینجانب به عنوان نماینده تمام دست‎اندرکاران بخش کشاورزی و کشاورزان جنوب کرمان تقدیر شد.

 

img_20160915_165834img_20160915_165831img_20160915_165828img_20160915_165824img_20160915_165821img_20160915_164606

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =