. شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

کد خبر: 17409 تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 مهر 1395 | 15:41 ب.ظ

اهداء ۲۵۰ جلد کتاب توسط دو نوجوان جیرفتی به کتابخانه عمومی شهید مدنی جیرفت/تصاویر

به گزارش کنارصندل ، دو نوجوان جیرفتی با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و احیای رفتار نیکو و پسندیده وقف و اهدا در حوزه کتاب، تعداد نزدیک به ۲۵۰ جلد کتاب  در بخش های مختلف درسی ، کمک درسی ، رمان و…به کتابخانه عمومی شهید مدنی جیرفت اهدا کردند.   محسن و فاطمه مشایخی […]

به گزارش کنارصندل ، دو نوجوان جیرفتی با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و احیای رفتار نیکو و پسندیده وقف و اهدا در حوزه کتاب، تعداد نزدیک به ۲۵۰ جلد کتاب  در بخش های مختلف درسی ، کمک درسی ، رمان و…به کتابخانه عمومی شهید مدنی جیرفت اهدا کردند.

 

محسن و فاطمه مشایخی دولت آبادی  خواهر و برادر جیرفتی و اهل کتاب و مطالعه در اینباره گفتند: همه ما می توانیم با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی، کتاب ها را برای تمام زمان ها و نسل ها به یادگار بگذاریم ودانایی راتقدیم دیگران نمائیم.

 

ضمن قدردانی از این نوجوانان عزیز با این کار ضمن ترویج فرهنگ اهدای کتاب، منابع کتابخانه های عمومی شهرستان نیز پربارتر خواهد شد.

 

حتما شما هم کتاب هایی دارید که دیگر به کار شما نمی آید، اگر نمی خواهید آنها را بفروشید و به پول آنها احتیاج ندارید، بهترین کاری که می توانید بکنید،این است که آنها را به مراکز و افرادی که به آن احتیاج دارند اهدا کنید .

 

همراه با توسعه فزاینده دانش و ابزارهای انتقال آن در جهان معاصر ، ضرورت حضور و مشارکت پر رنگ جامعه کتابخوان و مشتاق علم و فرهنگ برای رونق بخشیدن دوباره به بازار تبادل دانش و آگاهی ، بیش از پیش احساس می شود.

 

ان شاء الله همه ی ما بتوانیم با فراهم آوردن بستری مناسب، حضور فعال و موثر اهالی ادب و اندیشه، و امکان انتشار هوشمندانه و هدفمند کتاب ، تا رسیدن به دست جویندگان آن  را میسر کنیم.

 

پیامبر اعظم (ص) فرمودند:

بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد، آنگاه دانش خود را انتشار دهد.

 

img_6692 img_6685 img_6687 img_6689

 

 

انتهای پیام/.

نظرات بینندگان:

  1. علی امجزی گفت:

    درود بر شعور و اندیشه این دو نو جوان. با اهدا کتاب و ترویج مطالعه می توان شعور مردم را زیاد کزد و فقر و تنگدستی را هم برانداخت. بنابراین اهدا کتاب نشان دادن راه و روش زندگیست و شام و ناهار دادن فقط یک وعده سیر کردن و وعده بعد فراموشی ست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =