. یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲

>
کد خبر: 19086 تاریخ انتشار : سه شنبه 2 آذر 1395 | 21:20 ب.ظ

فاطمه رئیسی دختر نوجوان عنبرآبادی، کتاب خوان برتر استان کرمان شد

به گزارش سایت کنارصندل، فاطمه رئیسی دختر نوجوان عنبرآباد که ۹ سال است عضو کتابخانه عمومی شهداء عنبرآباد است با مطالعه بیش از ۲۰۰۰جلد کتاب به عنوان کتاب خوان برتر استان کرمان شناخته شد. در دوره ای که سرانه مطالعه هر شهروند ایرانی بسیار پایین است وجود فاطمه هایی از جنس عنبرآبادی مایه مباهات جامعه […]

به گزارش سایت کنارصندل، فاطمه رئیسی دختر نوجوان عنبرآباد که ۹ سال است عضو کتابخانه عمومی شهداء عنبرآباد است با مطالعه بیش از ۲۰۰۰جلد کتاب به عنوان کتاب خوان برتر استان کرمان شناخته شد.

در دوره ای که سرانه مطالعه هر شهروند ایرانی بسیار پایین است وجود فاطمه هایی از جنس عنبرآبادی مایه مباهات جامعه کتابخوانی هستند.

فاطمه رئیسی دختر ۱۵ ساله عنبرآبادی روزانه ۷ تا ۸ ساعت کتاب می خواند به نوجوانان و جوانان توصیه می کند از ظرفیت کتابخانه استفاده کنند .

او می گوید: کتاب خواندن وقت دانش آموزان را نمی گیری حتی ضریب هوشی آن ها در خواندن کتب مدرسه بالاتر می برد.

او هم اکنون در مدرسه صدیقه کبری شهرستان عنبرآباد درس می خواند و از طرف مدیر کل کتابخانه های استان مورد تقدیر قرار گرفته است.

غلامعباس مرسلپور رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان عنبرآباد در گفتگو با خبرنگار ما گفت :  زیر بنای توسعه جامعه فرهنگ است و کتاب خوانی جزئی از فرهنگ است.

 

وی گفت: دانش آموزان مدیران آینده کشور هستند باید در کنار کتاب های درسی اطلاعات و معلومات  خود را بالا ببرند که کتابخانه ها این شرایط را فراهم کرند تا ما بتوانیم هر کتابی را که نیاز داریم پیدا کنیم.

۵۰۰۰۰۰۰۰۹ ۵۰۰۰۰۰۰۰۱۲

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − ده =