. پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 19914 تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آذر 1395 | 12:15 ب.ظ

وزیر بهداشت در برنامه ثریا:

رسیدگی نکردن به مناطق محروم مانند جیرفت مصداق رعایت نشدن عدالت در کشور است

به گزارش کنارصندل، هرچند برنامه ثریا چندین بار توسط وزارت بهداشت کنسل و از روی آنتن رفتن آن جلوگیری شده بود اما سرانجام قرار شد تا شب گذشته وزیر بهداشت شخصا در این برنامه شرکت کند؛ البته با این شرط که هیچ منتقدی حضور نداشته باشد و حتی اشخاصی مثل پزشکیان، توکلی، طریقت و… به […]

به گزارش کنارصندل، هرچند برنامه ثریا چندین بار توسط وزارت بهداشت کنسل و از روی آنتن رفتن آن جلوگیری شده بود اما سرانجام قرار شد تا شب گذشته وزیر بهداشت شخصا در این برنامه شرکت کند؛ البته با این شرط که هیچ منتقدی حضور نداشته باشد و حتی اشخاصی مثل پزشکیان، توکلی، طریقت و... به صورت تلفنی نیز مهمان این برنامه نباشند.

وزیر بهداشت با پرداختن به خدمات ارائه شده در دولت افزود: در حال حاضر ۸۴۳ پزشک مقیم در ۴۱۲ بیمارستان حضور دارند البته در بیمارستان های کمتر از ۱۰۰ تخت بیمارستانی ممکن است پزشک مقیم نباشد.

هاشمی تصریح کرد: اقبال پزشکان از حضور در بخش دولتی از ۱۸ به ۴۷ درصد افزایش یافته و تعداد زیادی از آنها مطب خود را تعطیل کردند و به بخش دولتی آمدند اما بیمه ها در پرداخت مطالبات آنها تاخیر دارند.

وزیر بهداشت افزود: ۵۰۸۰ پایگاه سلامت، ۱۹۰۲ مرکز جامع خدمات سلامت و ۲۵۰۰ خانه بهداشت جدید در قالب طرح تحول سلامت در کشور ساخته شد. همچنین، به ازای هر ۳ هزار نفر یک مراقب سلامت بکار گرفته شد. پایگاه های سلامت به ازای هر ۶ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر ایجاد شدند که در آنها پزشک حضور ندارد و ۴ مراقب سلامت به مردم خدمات ارائه می دهند البته در برخی از انها پزشکان خانواده حضور دارند.

وی گفت: در روستاها به ازای هر ۱۰۰۰ نفر یک خانه بهداشت با دو بهورز خانم و آقا وجود دارد و هیچ شهری نیست که خانه بهداشت نداشته باشد. برای اولین بار برای ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین خدمات بهداشتی ارائه شد. ۲ میلیون متر مربع از فضاهای بیمارستانی نوسازی و بازسازی شدند و ۱۲۹۰۷ تخت جدید بیمارستانی جدید در سه سال گذشته ساخته شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: در حوزه ساخت تخت های ویژه به اندازه ۵۰ درصد از تخت های ویژه کل کشور در این سه سال تخت جدید ساخته شد.

وزیر بهداشت با ابراز تاسف از خدمات نامطلوب مناطق محروم گفت: رسیدگی نکردن به مناطق محروم مانند جیرفت که جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر در آنجا زندگی می کنند و برخی از مردم آنجا نه تنها با مشکل کم آبی مواجه هستند بلکه شناسنامه هم ندارند مصداق رعایت نشدن عدالت در کشور است.طرح تحول سلامت مشکل برنامه ریزی و طراحی ندارد و اگر مشکلی در آن وجود دارد مربوط به اجرای آن است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =