. پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 21321 تاریخ انتشار : سه شنبه 28 دی 1395 | 09:17 ق.ظ

در پی شکایت یحیی توکلی، دادگاه عنبرآباد دستور توقف عملیات اجرایی انتقال آب از سرچشمه هلیل رود را صادر کرد

  به گزارش سایت کنارصندل، در سرمای زمستان و یخبندان جسم ها، میرفت تا ذهن ها هم منجمد شده و از حرکت بایستند و انگار فقط تابستان و گرمایش به حال و روز مردمان جنوب رونق میدهد. مردمانی که از فصل گرما تا الان پای دفاع از حق خود، حقآبه هلیل رود ایستاده بودند در […]

 

به گزارش سایت کنارصندل، در سرمای زمستان و یخبندان جسم ها، میرفت تا ذهن ها هم منجمد شده و از حرکت بایستند و انگار فقط تابستان و گرمایش به حال و روز مردمان جنوب رونق میدهد.
مردمانی که از فصل گرما تا الان پای دفاع از حق خود، حقآبه هلیل رود ایستاده بودند در فصل سرما انگار امیدشان رو به انجماد رفته بود.انگار جازموریان چشم به آب را به سرما سپرده بودند.
در میان این موج سرما، مردی بواسطه گرمای وجود خویش برخاسته و حق خود را فریاد زد.
یحیی توکلی، باغدار و حقآبه دار هلیل که غارت میراث سرزمینش را تاب نیاورد و در اقدامی شجاعانه و غیرتمندانه برای دفاع از حقوق خویش به دادستان مراجعه و خواهان حقوقش شد.
یحیی توکلی امروز نماد حق خواهی و حق طلبی ست. نماد شجاعت و غیرتمندی ست.
او هم میتوانست مانند خیلی ها، سرزمین پدری اش را رها کرده و حقآبه خود را فراموش کند، اما عشق به این دیار و مردمانش و حفظ آن، این اجازه را به وی نداد.

در این بین نباید شجاعت قاضی عادل جناب محقق ریاست محترم دادگستری عنبرآباد را فراموش کرد.

امروز برای نجات هلیل و احیای جازموریان و محقق شدن وجودمان همه ما باید یک یحیی توکلی باشیم.

بله تاریخ به یاد خواهد سپرد در دیماه سال ۱۳۹۵ با شکایت یحیی توکلی همراه با ارائه اسناد و حکم تاریخی قاضی شجاع شهرستان عنبرآباد جناب محقق، دستور توقف پروژه انتقال آب از سرچشمه های نبض حیات جنوب کرمان یعنی هلیل رود، صادر شد.

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =