. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 21662 تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 بهمن 1395 | 09:45 ق.ظ

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری جیرفت :

جابجایی آرامستان شهر جیرفت ضروری است

به گزارش کنارصندل ،جلسه کارگروه سلامت شهرستان جیرفت  به منظور رفع مشکل  ارامستان  شهر جیرفت برگزار شد. معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری جیرفت در مورد ضرورت جابجایی آرامستان شهر جیرفت اظهار داشت : با توجه به تکمیل ظرفیت آرامستان کنونی ، جابجایی آرامستان ضروری است و مکان در نظر گرفته شده برای آرامستان جدید بایستی […]

به گزارش کنارصندل ،جلسه کارگروه سلامت شهرستان جیرفت  به منظور رفع مشکل  ارامستان  شهر جیرفت برگزار شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری جیرفت در مورد ضرورت جابجایی آرامستان شهر جیرفت اظهار داشت : با توجه به تکمیل ظرفیت آرامستان کنونی ، جابجایی آرامستان ضروری است و مکان در نظر گرفته شده برای آرامستان جدید بایستی با نظر کارشناسی انتخاب تا مشکلات زیست محیطی نداشته باشد.

نادر ملایی افزود:  در این زمینه باید نگاه واقع بینانه داشته باشیم که هم مشکل شهرداری حل شود و هم مکانی انتخاب شود که قابل دسترسی ، مشکل ترافیک کمتری داشته  و از لحاظ خدمات دهی مناسب باشد .

 

سپس  علیاری معاون شهرداری گفت: با توجه به اینکه  سابقه آرامستان جیرفت با مساحت ده هکتارزمین به حدود سی سال قبل برمیگردد در این مدت ظرفیت آن تکمیل شده و جایی برای دفن اموات وجود ندارد .

وی ادامه داد: در جاهایی از آرامستان مجبور به تخریب آسفالت شده ایم لذا طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ایجاد ارامستان از وظایف شهرداری است .

وی افزود: باتوجه به تکمیل ظرفیت ارامسستان، بعضی اموات خود را به روستا میبرند و چون در روستا برای دفن اموات مدارک نیاز نیست لذا این موضوع گاهی باعث  سواستفاده ایی مانند صدور کارت بانکی برای اموات ، استفاده از مدارک هویتی اموات ، جعل اسناد و موجب مشکلات امنیتی میشود

 

در پایان مقرر گردید شهرداری درخواست مکان مناسب برای ایجاد آرامستان را در اسرع وقت به راه و شهرسازی ارائه ، راه و شهرسازی جوابیه را ظرف ده روز به شهرداری اعلام نماید.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =