. شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 25395 تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 14:07 ب.ظ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان

ساخت اولین پروژه سینمایی جنوب کرمان کلید خورد

به گزارش کنارصندل ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت:ساخت مستند سینمایی جنوب کرمان یکی از برنامه های مهم این اداره کل است که بر این اساس تمامی ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی منطقه معرفی می شود و در حال حاضر نیز طرح این پروژه آماده شده است.   حسین اسحاقی گفت: دغدغه دولت […]

به گزارش کنارصندل ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت:ساخت مستند سینمایی جنوب کرمان یکی از برنامه های مهم این اداره کل است که بر این اساس تمامی ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی منطقه معرفی می شود و در حال حاضر نیز طرح این پروژه آماده شده است.

 

حسین اسحاقی گفت: دغدغه دولت تدبیر و امید فراهم کردن بستر جهت ارتقای کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی و هنری در میان اقشار مختلف جامعه است که به لطف خدا توانسته است به همه اهداف خود در حوزه های فرهنگی و هنری دست پیدا کند چراکه رضایت هنرمندان از این امر، گواه این مسئله است.

 

وی با اشاره به اینکه در طول ۸ ماه گذشته همه اهداف مورد نظر در حوزه های فرهنگی و هنری تحقق پیدا کرده است، افزود: با توجه به اینکه امروزه ذائقه مردم بخصوص جوانان در جهت انتقال مفاهیم تغییر پیدا کرده است، دغدغه مندان عرصه فرهنگ نیز باید شیوه های نوینی را مورد توجه قرار دهند تا بتوانند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان عنوان داشت: یکی از ابزارهای مفید و مهم جهت انتقال مفاهیم و محتواهای فرهنگی در جامعه امروزی، استفاده از ظرفیت سینما است به عبارت دیگر سینما یکی از مهم ترین ابزارهای فرهنگی موثر جهت انتقال مفاهیم در ابعاد مختلف است.

 

به گفته وی به لطف خدا سینما امید در شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، منوجان، قلعه گنج و رودبار راه اندازی شده است و سینما سیار فاریاب نیز به زودی شروع به کار می کند.

 

اسحاقی اظهار داشت: سینما سیار با توجه به اینکه به شکل سیار دایر می شود، موجب استقبال بیشتر مردم می شود و با پخش فیلم های سینمایی که در سراسر کشور اکران می شود، موجب ارتقای فکری و فرهنگی منطقه می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سینما شوباد کهنوج نیز یکی از اهداف این اداره کل است چراکه با توجه به ظرفیت این سینما می توان استفاده چند منظوره فرهنگی کرد و تا این لحظه بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان هزینه شده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تصریح کرد: پروژه سینمایی جنوب کرمان یکی از برنامه های جدی مورد توجه این اداره کل است که بر این اساس با ساخت مستند سینمایی جنوب کرمان تمامی ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی منطقه معرفی می شود و در حال حاضر نیز طرح این پروژه آماده شده است.

منبع: شبستان

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 3 =