. چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 27017 تاریخ انتشار : سه شنبه 31 مرداد 1396 | 23:32 ب.ظ

نقش بسزای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج در توسعه و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی جنوب استان کرمان

?به گزارش سایت کنارصندل، دکتر علی اصغر پوربهزادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج نقش بسزایی در توسعه و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی جنوب استان کرمان داشته است دکتر پوربهزادی در گفتگوی خبری گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزش عالی جنوب استان […]

?به گزارش سایت کنارصندل، دکتر علی اصغر پوربهزادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج نقش بسزایی در توسعه و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی جنوب استان کرمان داشته است

دکتر پوربهزادی در گفتگوی خبری گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزش عالی جنوب استان کرمان توانسته تاثیر بسزایی در تقویت آموزش ، فرهنگ و تربیت نیروی انسانی کارآمد داشته باشد و این مهم تنها با استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری، خصوصاً کادر هیات علمی مجرب فراهم آمده است.

دکتر پوربهزادی راه اندازی ۸ رشته کارشناسی ارشد و وجود بیش از ۵۰ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی را تحولی بزرگ در نظام آموزشی جنوب کرمان دانست و افزود: داوطلبین می‌توانند بر اساس مدرک پایه خود در یکی از رشته‌های موجود ثبت نام و ادامه تحصیل نمایند و در حوزه تحصیلات تکمیلی داوطلبین از طریق آزمون سراسری امکان انتخاب رشته‌های این واحد دانشگاهی و ادامه تحصیل را دارند.

 

وی به امکانات موجود در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های این واحد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: واحد کهنوج توانسته در فضایی به مساحت ۱۵۰۰مترمربع کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌هایی با امکانات روز بوجود آورد که این امر باعث گرایش بیشتر جوانان جهت تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی شده و طبیعتاً در ارتقاء سطح علمی شهرستان نیز تاثیر گذار خواهد بود.

 

رئیس واحد کهنوج در ادامه این گفت و گو افزود: خوابگاه دانشجویی با مساحت ۷۴۰۰ مترمربع، سالن ورزشی با تمامی امکانات در رشته‌های فوتسال، والیبال، هندبال، بسکتبال، بدنسازی، تنیس و غیره از دیگر امکاناتی است که جهت رفاه دانشجویان راه‌اندازی شده اند.

 

وی همچنین در ادامه با اشاره به مسجدالنبی(ص) و مقبره شهدای گمنام دانشگاه، وجود فضای فرهنگی مناسب جهت پیشبرد اهداف و ماموریت‌های فرهنگی را از دیگر امکانات این واحد دانشگاهی معرفی کرد.

 

دکتر علی اصغر پوربهزادی همچنین با اشاره به تاسیس مرکز رشد واحد کهنوج گفت: این مرکز در راستای تقویت ایده‌ها و طرح‌های اقتصادی متکی بر دانش تاسیس شده و کلیه علاقه‌مندانی که در این راستا طرح یا نظریه‌ای دارند که زمینه ساز اشتغال در جنوب کرمان است می‌توانند با مرکز رشد واحد کهنوج همکاری نمایند.

 

رئیس واحد کهنوج در پایان از متقاضیان و داوطلبان ورودی به آموزش عالی و خانواده‌های آنان خواست با توجه به امکانات مناسب سخت افزاری و نرم افزاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تبعات فرهنگی و همچنین کاهش هزینه‌های اسکان و ایاب و ذهاب ناشی از مراجعه به شهرهای دیگر این واحد دانشگاهی را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب نمایند.


نظرات بینندگان:

 1. ناشناس گفت:

  با سلام
  ضمن عرض خسته نباشید تقاضا دارم قبل از درج خبر کمی به صحت اطلاعات درج شده نگاه بیندازید
  در جمله “دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزش عالی جنوب استان کرمان”
  بر اساس چه ملاکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج بزرگیرین مرکز آموزش عالی جنوب استان کرمان میباشد؟

 2. دانشجو گفت:

  با سلام، ضمن تشکر از زحمات آقای پور بهزادی و همکارانشان، اطلاق عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی جنوب کرمان به دانشگاه آزاد اسلامی کهنوج جوک جالبی بود، مرسی مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =