. یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 29574 تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آذر 1396 | 17:28 ب.ظ

یادداشت حسین سبزه صادقی فعال اجتماعی:

حضور نسل جدید مدیران جوان در عرصه های مدیریتی از اتفاق های موثر و مبارک است

به گزارش سایت کنارصندل، حسین سبزه صادقی فعال حوزه اجتماعی و فرهنگب و هنری در یاداشتی تحت عنوان جیرفت و مدیران نسل جدید نوشت:   جیرفت کهن که به مدد وجود رود هلیل در گذر زمان همواره تمدن ساز و فرهنگ خیز بوده در چند دهه اخیر رشد و توسعه ای قابل تامل به خود گرفته […]

به گزارش سایت کنارصندل، حسین سبزه صادقی فعال حوزه اجتماعی و فرهنگب و هنری در یاداشتی تحت عنوان جیرفت و مدیران نسل جدید نوشت:

 

جیرفت کهن که به مدد وجود رود هلیل در گذر زمان همواره تمدن ساز و فرهنگ خیز بوده در چند دهه اخیر رشد و توسعه ای قابل تامل به خود گرفته و می رود که در آینده ای نزدیک یکی از مراکز شهری مهم و موثر جنوب شرق ایران بزرگ شود

این سرزمین حاصل خیز با آب و هوای چهار فصل ، داشتن معادن غنی ، جاذبه های غنی تاریخی باستانی گردشگری ، کشاورزی بی نظیر و از همه مهم تر نیروی انسانی باهوش ، توانمند ، خلاق و پر تلاش هر روز دارد بیشتر از دیروز در مسیر بالفعل کردن استعدادهای بالقوه خود قرار می گیرد و این مهم اتفاقی بسیار مبارک است.

 

منطقه گرایی، قوم گرایی و الیگارشی و سیاست بازی و تنگ نظری که افت و مانع بزرگ توسعه این دیار پر استعداد اما محروم است کم کم دارد جای خود را به همدلی و همیاری می دهد .

حضور و ظهور نسل جدید مدیران جوان و خلاق دهه شصتی در عرصه مدیریت منابع موجود در منطقه از دیگر اتفاق های موثر و مبارک است که شاهد آنیم

به عنوان مثال به سپردن مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به جناب اسحاقی در کسوت مدیری جوان ، پر انرژی ، توانمند باید اشاره کنیم که با گذشت کمتر از یک و نیم سال از مدیریت ایشان علی الرغم رو به رو بودنشان با کمبود اعتبارات و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری الحق و انصاف بسیار خوب و موثر درخشیده اند و گواه این ادعا همگرایی فعالان حوزه فرهنگ و هنر در هفت شهرستان جنوبی کرمان است .

 

برگزاری موفق نمایشگاه کشوری کتاب با برنامه های موثر فرهنگی هنری جنبی اش ، راه یافتن تیاتر گیس گل از رودبار به جشنواره بین المللی فجر ، راه یابی فیلم زیورک اقای مهدی میرزایی از قلعه گنج به جشنواره بین المللی مستند سینما حقیقت ، انتشار بیش از سی عنوان کتاب در حوزه فرهنگ عامه جنوب کرمان ، برگزاری ده ها همایش فرهنگی موثر نظیر همایش داستان نویسان ، فرهنگ رضوی ، همایش تیاتر ، پژوهشگران فرهنگ ، تعامل با ایءمه جمعه ، بخش خصوصی ، اهالی سیاست مدیران استانی و کشوری از جمله نمایندگان جنوب در مجلس در شورای اسلامی جناب دکتر حمزه و دکتر کمالی پور و پرهیز از دخالت سیاست در حوزه فرهنگ و هنر از جمله اقدامات این مدیر جوان و موثر می باشد که در کارنامه ای کاری خود ثبت کرده است .
نمود دیگر ظهور جوانان را در انتخابات شورای شهر و روستا شاهد بودیم .

 

در شب آخر تبلیغات انتخابات امسال به ستاد اصلاح طلبان در جیرفت رفته بودم آنجا نظر و تحلیل آقای فائض فرخی به عنوان یکی از کارکشته های عرصه سیاست را از وضعیت موجود خواستار شدم جمله ای گفت که واقعا حکیمانه و از سر تجربه بود.

آقای فرخی حضور پر تعداد و پر شور جوانان متخصص را در عرصه برگ برنده انتخابات توصیف کرد و گفت فارغ از نتیجه سیاسی که کدام جناح در منطقه بیشترین کرسی را برای ورد به دست می آورد جوان بودن شوراها به واسطه انرژی ، انگیزه و خلاقیتی که دارند آینده ای دلچسب تر برای منطقه به ارمغان می آورد.

 

و امروز با وجود همه موافقت ها و مخالفت ها شاهد سپردن سکان مدیریت شهر جیرفت به مهندس نعمت الله حسین زاده هستیم

مدیری دهه شصتی و پر انگیزه و بر همه ما واجب است که شورای شهر و شهردار جوان را برای ساختن شهری دلنشین تر با رویکردی فراجناحی یاری کنیم .

در گذشته شهر جیرفت با تحمیل نیروی انسانی بیش از حد ، فروش فضاهای عمومی که می بایست فضای سبز و مکان های فرهنگی ورزشی تفریحی برای شهروندان بشود و ده ها نقص مدیریتی دیگر آسیب جدی دیده و شهردار و شورای شهر جدید اکنون با یک شهرداری بدهکار و فضایی بغرنج رو به رو هستند با کار و کلافی پیچیده ، دشوار و پر گره که باید واگشایی و سامان دهی شود .
مهندس حسین زاده به گواه چشم های بی غرض در مدت چهار سالی که شهردار عنبراباد بود علی الرغم کمبود اعتبارات و امکانات خوب درخشید .

ایشان با مدیریت صحیح منابع موجود علاوه بر ارایه خدمات روتین شهری مثل تنظیف روزانه شهر ، به روز رسانی حقوق پرسنل ، ساماندهی و ساختن ورودی های شهر ، چند پارک ، تجهیز آتش نشانی ، آسفالت تعدادی از کوچه ها و خیابان ها ، انجام فعالیت های فرهنگی و تعامل مثبت با مدیران ، امام جمعه و گروه های سیاسی از جمله نماینده جیرفت و عنبراباد را در کارنامه خود دارد که چشم های منصف بر آن صحه می گذارند .

همه این ها را عرض کردم که به یادآوری این نکته برسیم.

 

جیرفت و شهروندانش ، جیرفت و فعالان سیاسی اش اگر خواستار رشد و توسعه متوازن و پایدار هستند راهی جز اعتماد و همراهی با مدیران تازه نفس جوان خود ندارند همان طور که کلانشهر کرمان شهردار و فرمانداری جوان و پر انگیزه مثل مهندس عالم زاده و مهندس بابایی را برای شتاب بخشیدن به توسعه برگزیده است .
مدیران دیروز آرد خود را بیخته و الک را آویخته اند و تنها مشاورانی موثر خواهند بود مدیریت طاقت فرسا در کشور در حال گذار ما باید به نیروی جوانی تکیه کند و راهی جز این ندارد

باشید مدام در سه نعمت/ امنیت و عزت و سلامت

باقی بقایتان

حسین سبزه صادقی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + ده =