. چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 30687 تاریخ انتشار : سه شنبه 17 بهمن 1396 | 07:42 ق.ظ

رئیس دامپزشکی کشور در جیرفت:

دامپزشکی تا پایان امسال در کل کشور بیش از ۴۸ میلیارد تومان خدمات رایگان ارائه خواهد داد

به گزارش کنارصندل، شامگاه دیشب، دکتر رفیعی پور ریاست سازمان دامپزشکی کشور به همراه امینی روش فرماندار شهرستان جیرفت ضمن حضور در جمع کارکنان دامپزشکی جنوب کرمان بیان داشت: از جمله افتخارات کارکنان دامپزشکی خدمت به بهترین خلق خداوند یعنی تولیدکنندگان است. وی افزود: حضور و فعالیت دامپزشکی آنقدر مهم است که تنها بواسطه شیوع […]

به گزارش کنارصندل، شامگاه دیشب، دکتر رفیعی پور ریاست سازمان دامپزشکی کشور به همراه امینی روش فرماندار شهرستان جیرفت ضمن حضور در جمع کارکنان دامپزشکی جنوب کرمان بیان داشت: از جمله افتخارات کارکنان دامپزشکی خدمت به بهترین خلق خداوند یعنی تولیدکنندگان است.

وی افزود: حضور و فعالیت دامپزشکی آنقدر مهم است که تنها بواسطه شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بخشی از اقتصاد کشور و معیشت مردم دچار مخاطره شد، هزاران شغل به خطر افتاد و حیات وحش در معرض تهدید قرار گرفت. این کارکنان دامپزشکی هستند که از همه گیری صدها بیماری خطرناک جلوگیری می کنند که تنها یکی از این بیماریها می تواند خسارات اقتصادی سنگینی به کشور وارد کند.

رفیعی پور بیان کرد: براساس آمار سازمان های بین المللی مرتبط هر بیماری دارای همه گیری حداقل ۲ تا ۳ هزار میلیارد به هر کشوری حتی کشورهای پیشرفته می تواند خسارت وارد نماید.

وی افزود: دامپزشکی در دهه فجر تا پایان سال جاری بیش از ۴۸ میلیارد تومان خدمات رایگان در کل کشور ارائه خواهد داد که شروع آن با واکسیناسیون آنتروتوکسمی شتر در جنوب کرمان خواهد بود.

 

ریاست سازمان دامپزشکی اظهار داشت: ماهیت فعالیت های دامپزشکی در راستای حوزه اقتصاد مقاومتی است. از جمله این فعالیتها می توان به واکسیناسیون های رایگان برای تمام کشور من جمله مناطق دور افتاده اشاره نمود.

رفیعی پور عنوان داشت: دامپزشکی جزء مهمترین دستگاه های فعال در حوزه امنیت زیستی و حفاظت کشور در مقابل بیوتروریسم است.

 

احمد امینی روش فرماندار شهرستان جیرفت در این دیدار ضمن تقدیر از مجموعه دامپزشکی در سرعت عمل در واجهه با کانون ایجاد شده آنفلوانزای فوق حاد پردندگان در شهرستان جیرفت و مهار آن در سال گذشته بیان داشت: دامپزشکی جنوب کرمان نیازمند نیرو و تجهیزات بیشتری در راستای انجام وظایف خود است و این مهم نیازمند کمک سازمان دامپزشکی کشور است.

وی در ادامه خواستار در نظر گرفتن بودجه لازم در مواجهه با رخ دادن کانون های احتمالی بیماری های مهم در منطقه جنوب شد.

 

دراین دیدار دکتر مشایخی معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: منطقه جنوب کرمان با مشکلاتی همچون سنتی بودن پرورش دام و طیور و خشکسالی های مدام رنج می برد. دامپزشکی جنوب با وجود پراکندگی جمعیت دامی و وسعت منطقه موفق به کاهش کانونهای تب برفکی، PPR و پوشش کامل آبله شده است.

وی عنوان داشت: در سال گذشته در منطقه جنوب کرمان با یک کانون آنفلوانزا مواجه بودیم که با استفاده از توان کارکنان ظرف ۴۸ ساعت موفق به مهار آن شدیم.

مشایخی اظهار کرد: منطقه جنوب کرمان دارای ۴ کشتارگاه می باشد که متاسفانه هیچ کدام صنعتی نمی باشند و این منطقه از این نعمت محروم است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + یک =