. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 34127 تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آذر 1397 | 21:41 ب.ظ

طرحهای اقتصاد مقاومتی رودبارجنوب مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت

به گزارش کنارصندل، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی شهرستان رودبارجنوب امروز (سه شنبه )از طرح های اقتصاد مقاومتی این شهرستان بازدید کردند.   جعفر رودری عصر سه شنبه در جریان سفر یکروزه خود به رودبار جنوب در گفت و […]

به گزارش کنارصندل، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی شهرستان رودبارجنوب امروز (سه شنبه )از طرح های اقتصاد مقاومتی این شهرستان بازدید کردند.

 

جعفر رودری عصر سه شنبه در جریان سفر یکروزه خود به رودبار جنوب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه ریزی کردیم در بازدید از پروژه های عمرانی و اقتصاد مقاومتی رودبار جنوب، میزان پیشرفت فیزیکی، مشکلات و موانع پیش رو و همچنین میزان اعتبارات مورد نیاز جهت اتمام پروژه ها را به طور دقیق بررسی کنیم.

 

همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در حاشیه بازدید جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از طرح های منابع طبیعی رودبار جنوب، گفت: بازدید از روند احداث بوستان جنگلی منطقه بهادرآباد و حوزه آبخیز زهکلوت از طرح های بازدید شده رودبار جنوب بود.

 

محمدحسن کردستانی به بازدید از روند احداث بوستان جنگلی منطقه بهادرآباد شهرستان رودبار جنوب اشاره کرد و افزود: این طرح طی یک برنامه پنج ساله در پنج فاز باید در سطح ۲ هزار هکتار عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی طرح بوستان جنگلی منطقه بهادرآباد شهرستان رودبار، امسال آغاز و مقرر شد هر سال ۴۰۰ هکتار گونه های کهور، اکاسیا و کنار به صورت تلفیقی کاشته شود.

 

کردستانی ادامه داد: نحوه اجرای این طرح در قالب تفاهم نامه بین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، فرمانداری و جمعیت هلال احمر شهرستان رودبار جنوب است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بیان کرد: توسعه فضای سبز و ایجاد منطقه گردشگری، تلطیف آب و هوا و تولید اکسیژن، جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل ریزگردها و افزایش نفوذ آب در خاک و تغذیه سفره های آب زیرزمینی از اهداف طرح بوستان جنگلی منطقه بهادرآباد شهرستان رودبار جنوب است.

کردستانی به بازدید از حوزه آبخیز زهکلوت در شهرستان رودبار جنوب اشاره کرد و گفت: این طرح ۱۸ هزار و ۲۹۶ هکتار مساحت دارد.

 

وی افزود: این حوزه با هدف تغذیه مصنوعی سفره های زیر زمینی و کنترل سیلاب های وارده به شهر زهکلوت و روستاهای پایین دست از جمله چاه بهمن و حیدرآباد در سال ۱۳۹۵ مطالعه شده است.

کردستانی ادامه داد: احداث طرح حوزه آبخیز زهکلوت باعث مهار سیلاب های فصلی، افزایش نفوذ پذیری خاک می شود و در پایین دست از خسارت های وارده ناشی از سیل به مناطق مسکونی و کشاورزی جلوگیری کرده است.

وی تصریح کرد: این طرح شامل عملیات بند خاکی(تراکمی) با حجم عملیات مصوب ۳۳ هزار مترمکعب و عملیات تثبیت سرریز سنگ و ملاتی با حجم عملیات مصوب یکهزار و ۱۰۰ متر مکعب و با اعتبار مصوب ۹ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال است./ ایرنا

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 20 =