. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 40173 تاریخ انتشار : جمعه 8 آذر 1398 | 07:44 ق.ظ

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی جنوب کرمان:

جشنواره بزرگ خرمای کلوته در کهنوج برگزار می شود

به گزارش کنارصندل، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی در جنوب کرمان از برگزاری جشنواره خرما در شهرستان کهنوج خبر داد . علی محبان با بیان اینکه این جشنواره ۲۱ تا ۲۲ آذرماه جاری در شهرستان کهنوج برگزار می‌شود اظهار داشت: جشنواره خرمای کلوته با محوریت اتاق بازرگانی استان کرمان، سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان و کشت وصنعت […]

به گزارش کنارصندل، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی در جنوب کرمان از برگزاری جشنواره خرما در شهرستان کهنوج خبر داد .

علی محبان با بیان اینکه این جشنواره ۲۱ تا ۲۲ آذرماه جاری در شهرستان کهنوج برگزار می‌شود اظهار داشت: جشنواره خرمای کلوته با محوریت اتاق بازرگانی استان کرمان، سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان و کشت وصنعت جیرفت برگزار می شود.

وی بیان داشت: یکی از اهداف اصلی برگزاری جشنواره ها معرفی ظرفیتها وپتانسیلهای جنوب کرمان می باشد.

محبان خاطرنشان کرد: جنوب استان کرمان توانمندی های بلقوه ای دارد که با معرفی محصولات وبرنامه ریزی صحیح می توان درجهت شکوفایی، رشد وتوسعه اقتصادی گام برداشت.

وی تصریح کرد:یکی از این ظرفیتها تولید خرما، بویژه خرمای کلوته می باشد، چراکه این محصول درسطح دنیا خواستگاه تولید در جنوب استان کرمان را دارد.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی در جنوب کرمان با ابراز تاسف از اینکه طی سالیان متمادی این محصول بی نظیرجنوب کرمان با برنده های مختلف بدون ذکرنام ونشان محل تولید آن راهی بازارهای داخلی وخارجی می شده خاطرنشان کرد:این امر موجب شده تا ارزش واقعی این محصول ناشناخته باقی بماند وارزش افزوده واقعی آن به منطقه باز نگردد.

محبان گفت: لذا در جهت توسعه بازار وصنایع مرتبط وایجاد سرمایه برای نجیب مردمان جنوب استان کرمان ومعرفی خواستگاه وتوان تولیدی ورقابتی آن ، طرح جشنواره خرمای کلوته جنوب کرمان مطرح شد وبا استقبال مردم ومسئولان قرار گرفت ‌.

وی یاداور شد: در راستای تعاملات منطقه ای ،شهرستان کهنوج بعنوان میزبان برگزاری این جشنواره انتخاب و هماهنگی های لازم با فرماندارمحترم کهنوج انجام شد.

محبان بیان داشت: برای قوت بخشیدن به این برنامه،طرح مذکور بعنوان جشنواره ملی مطرح شد و در صدد ثبت این برنامه می باشیم.

وی از تمامی دست اندکاران وعلاقه مندان درجهت هرچه پربار تر برگزارشدن این جشنواره خواست تا در این برنامه همکاری نمایند.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی در جنوب کرمان بابیان اینکه زمان اجرائی این برنامه به دلیل تداخل با چندین نمایشگاه وجشنواره هم موضوع در سطح کشور به تاخیر افتاد گفت:به همین خاطر از مردم جنوب کرمان پوزش می طلبیم وزمان برگزاری این جشنواره قطعی می باشد.

وی یاداور شد:در این جشنواره سفیران و رایزن اقتصادی کشورهای مختلف میهمان این برنامه هستند و در جشنواره خرمای کلوته حضور دارند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =