. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 40254 تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 آذر 1398 | 11:33 ق.ظ

دستگیری مدیر بیمه ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰میلیارد ریالی

به گزارش کنارصندل، دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری یک مدیر بیمه ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهم قبل از خروج از کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده است دادخدا سالاری اظهار داشت: با ورود به موقع دادستانی کرمان و سازمان بازرسی و در […]


به گزارش کنارصندل، دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری یک مدیر بیمه ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهم قبل از خروج از کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده است

دادخدا سالاری اظهار داشت: با ورود به موقع دادستانی کرمان و سازمان بازرسی و در راستای جلوگیری از خسارت های غیرقابل جبران به صنعت بیمه تمامی اموال،املاک متهم توقیف و حساب های بانکی متهم مسدود و وی قبل از خروج از کشور دستگیر شده است.


این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد:با تمهیدات بعمل آمده از سوی دستگاه قضائی و شرکت بیمه ای مربوطه ،جای هیچگونه نگرانی برای بیمه گذاران نیست و تعهدات طبق قرارداد انجام خواهد گرفت.


سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت:در پی وصول گزارشی به اداره کل بازرسی استان کرمان مبنی بر اینکه یکی از مدیران بیمه ای وجوه ماخوذه بابت حق بیمه را به حساب شخصی خود واریز می نماید،اداره کل بازرسی با اعزام کارشناسان ذیربط رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.


وی افزود:پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص گردید این فرد متخلف ۲۲۰میلیارد ریال از حق بیمه های دریافتی را به حساب شخصی خود واریز و با بخشی از این وجوه اقدام به خردید املاک و مستغلات و خرید خودرو در داخل و خارج از کشور نموده است.


دادستان کرمان عنوان کرد:بلافاصله پرونده به بازپرس ویژه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ارجاع گردید و باتوجه به اینکه متهم در حال تدارک خروج از کشور بود با احکام و دستورات قضائی نامبرده توسط سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان دستگیر شد.


سالاری خاطرنشان ساخت:با توجه به اهمیت موضوع امر تحقیقات و تکمیل دلائل انجام پذیرفت و در خلال تحقیقات مشخص گردید که متهم از قبل اخذ قرارداد با یکی از شرکت های خودروسازی ،مبلغ ۲۲۰میلیارد ریال حق بیمه را بجای واریز به حساب شرکت بیمه به حساب شخصی خود واریز می نمود است


دادستان کرمان ادامه داد:متهم با بخشی از این وجوه و با همکاری خانمی اهل گرجستان،اقدام به اجاره تملک یک هتل در کشور گرجستان نموده است.
وی افزود:متهم بخش دیگری از وجوه را صرف خردید خودرو،املاک،سهام شرکت ها از طریق بورس نموده است.


سالاری بیان کرد:متهم برای عدم توقیف املاک خریداری شده ،اسناد اموال و املاک را بنام بستگان و نزدیکان منتقل و معاملات را به صورت صوری تنظیم می کرده است.


دادستان کرمان گفت:با تلاش های سازمان بازرسی واطلاعات سپاه تا کنون ۶دستگاه انواع خودروی لوکس و گرانقیمت خارجی از قبیل لندکروزر،پرادو،هیوندا و تعدادی ملک گران قیمت درنقاط مختلف شهر کرمان توقیف شده است .


دادستان کرمان با اشاره به اینکه در بررسی پرونده ها مشاهده میشود که افراد سودجو و مفسدین اقتصادی از طریق شگرد خریداری اموالی در خارج از کشور به وسیله پولهای آلوده و کثیف صرافی های دارای شعب در خارج از کشور اقدام می کنند، خواستار نظارت جدی مسئولان بانک مرکزی بر فعالیت این صرافی ها در خارج از کشور شد.


دادستان کرمان در پایان از زحمات و تلاش های شبانه روزی اداره کل بازرسی استان کرمان و سازمان اطلاعات سپاه کرمان که در امر کشف جرم و شناسایی و توقیف اموال نامشروع تلاش می کنند تشکر نمود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =