. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 41313 تاریخ انتشار : پنجشنبه 12 دی 1398 | 07:37 ق.ظ

دومین جشنواره ملی مرکبات جیرفت برگزار شد / تصاویر

به گزارش کنارصندل، دومین جشنواره ملی مرکبات جیرفت با حضور استاندار کرمان، سفرای جمهوری اسلامی ایران در ۱۵ کشور، جمعی از مسئولین و فعالان بخش کشاورزی ، چهارشنبه ۱۱دیماه ۹۸ در دانشگاه جیرفت برگزار شد. غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از ارتباط بخش کشاورزی و صنعت کرمان با […]

به گزارش کنارصندل، دومین جشنواره ملی مرکبات جیرفت با حضور استاندار کرمان، سفرای جمهوری اسلامی ایران در ۱۵ کشور، جمعی از مسئولین و فعالان بخش کشاورزی ، چهارشنبه ۱۱دیماه ۹۸ در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از ارتباط بخش کشاورزی و صنعت کرمان با مجموعه وزارت خارجه خبر داد و گفت: تمام تلاش خود را برای برقراری هرچه بیشتر ارتباط با مجموعه کشاورزی این استان انجام می‌دهیم.

وی برگزاری جشنواره ملی مرکبات جیرفت را فرصتی برای آشنایی با ظرفیت های استان کرمان برشمرد و تصریح کرد: بسیار خوب است تا زمینه ارتباط با خارج از کشور فراهم شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان نیز با بیان اینکه این منطقه سازمان جهاد کشاورزی مستقل از مرکز این استان دارد، گفت: سطح زیر کشت محصولات باغی و زراعی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان ۲۴۵ هزار هکتار بوده که ۸۵ گونه محصول زراعی و باغی در این منطقه کشت می شود و ۵۲ کیلوگرم از محصولات کشاورزی این منطقه سهم سرانه مصرفی هر ایرانی است.

سعید برخوری افزود: با توجه به کیفیت و تنوع بالای محصولات جنوب کرمان، باید سعی کنیم با معرفی این محصولات با کیفیت، تازه، خارج از فصل زمینه صادرات این محصولات را به بازارهای خارجی فراهم تا به رونق منطقه کمک شود.

وی اظهار داشت: جنوب کرمان در تولید پنج نوع محصول از جمله خیار سبز، سیب زمینی طرح استمرار، پیاز طرح استمرار، گیاهان دارویی، خرما و محصولات گلخانه ای رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه جنوب کرمان به لحاظ سطح زیر کشت و توزیع مرکبات در رتبه سوم کشور قرار دارد بیان کرد: به دلیل اقلیم خاص این منطقه و برخورداری از خاک حاصلخیز و آفتاب کافی، انواع محصولات در این منطقه تولید می شود.

وی اظهار داشت: ۳۳ هزار تن انواع مرکبات نسبتا ارگانیک از جمله گریپ فروت، پرتقال، نارنگی، انواع لیموها در این منطقه وجود دارد.

تصاویر: فاطمه اسکندری نسب

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =