. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 45607 تاریخ انتشار : شنبه 28 فروردین 1400 | 13:14 ب.ظ

کلاس های درس «دوره آموزش ابتدایی» تا پایان اردیبهشت ماه دایر هستند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان «نحوه ارزشیابی پایانی آموزش دوره ابتدایی» را تشریح و از «استمرار کلاس های درس دوره آموزش ابتدایی تا پایان اردیبهشت ماه» خبر داد. به گزارش کنارصندل و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان عباس ضیا در نشست شورای معاونان […]

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان «نحوه ارزشیابی پایانی آموزش دوره ابتدایی» را تشریح و از «استمرار کلاس های درس دوره آموزش ابتدایی تا پایان اردیبهشت ماه» خبر داد.


به گزارش کنارصندل و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان عباس ضیا در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان با تشریح نحوه ارزشیابی پایانی دوره ابتدایی، اظهار کرد: پایان برگزاری کلاس ها و زمان آموزش دانش آموزان ابتدایی سی و یکم اردیبهشت ماه خواهد بود و معلمان و مدیران دوره ابتدایی تا دهم خرداد ماه فرصت دارند تا نتایج پایانی ارزشیابی نوبت دوم را در کارنامه دانش آموزان، ثبت نمایند.

وی با اشاره به این که در دوره ابتدایی، «ارزشیابی کیفی- توصیفی» به صورت «فرآیندی» انجام می شود؛ تصریح کرد: معلمان براساس شواهد و اطلاعاتی که در طول سال تحصیلی از عملکرد دانش آموزان بدست آورده اند و براساس ارزیابی های عملکردی که در پایان سال از دانش آموزان انجام می دهند، نتایج نهایی را ثبت خواهند کرد.


ضیا ادامه داد: ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و با توجه به شرایط متفاوتی که در مناطق مختلف کشور داریم، برنامه ریزی می کنیم. در مناطق آبی، که عمدتاً مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری قرار دارند، مصوبه ای برای برگزاری کلاس ها به صورت حضوری داشتیم و خوشبختانه هیچ مشکلی هم تاکنون ایجاد نشده است؛ بنابراین ارزیابی عملکردی برای این دانش آموزان با تشخیص معلم به صورت حضوری است، اما در بقیه مناطق «زرد» ؛ «نارنجی» و «قرمز» با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد شد. اما مشخصاً در مناطقی که امکان برگزاری آزمون ها به صورت حضوری وجود نداشته باشد، قطعاً با استفاده از بستر برخط ، این ارزیابی ها انجام خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان ضمن تأکید بر اهمیت ارزیابی عملکردی از میزان یادگیری دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی که مهارت های پایه سواد را یاد می گیرند، اظهارکرد: بر اساس این شیوه نامه، برای این دانش آموزان علاوه بر معلمان، مدیران مدارس هم مسئولیت خواهند داشت که در خصوص تضمین یادگیری این گروه از دانش آموزان، اطمینان حاصل کنند.


عباس ضیا اضافه کرد؛ با توجه به این که هنوز شرایط کشور از نظر شیوع کرونا قابل پیش بینی نیست برای نحوه بازگشایی و برگزاری کلاس ها دو مدل طراحی می شود که اولی، تکیه بر «آموزش حضوری» و استفاده از آموزش مجازی به عنوان مکمل است و تحت عنوان «آموزش ترکیبی» مطرح می باشد. مدل دیگر تأکید بر «آموزش مجازی» و استفاده از بستر برخط برای ارائه آموزش ها است.

وی تصریح کرد: بر طبق نتایج آسیب شناسی که در سال تحصیلی جاری در حال انجام است و تا اتمام ثبت نتایج ارزشیابی، نهایی خواهد شد؛ برنامه های جدی توانمند سازی معلمان در تابستان امسال خواهیم داشت؛ از جمله این که با توجه به شرایط دانش آموزان چگونه بتوانیم در فضای مجازی، آموزش های با کیفیت بالاتری ارائه کنیم.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 17 =