. دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 45610 تاریخ انتشار : یکشنبه 29 فروردین 1400 | 08:02 ق.ظ

فاز اول کارخانه کنسانتره مس در منطقه محروم رمشک آماده افتتاح است

مهندس مروجی فرد به همراه مدیرکل محیط زیست استان و فرماندار قلعه گنج از روند اجرایی کارخانه مس رمشک بازدید کرد. به گزارش کنارصندل، مهندس مروجی فرد رئیس سازمان به همراه خانم دکتر شاکری مدیرکل محیط زیست استان و دکتر شهسواری فرماندار قلعه گنج و کارشناسان و معاونین سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان […]

مهندس مروجی فرد به همراه مدیرکل محیط زیست استان و فرماندار قلعه گنج از روند اجرایی کارخانه مس رمشک بازدید کرد.

به گزارش کنارصندل، مهندس مروجی فرد رئیس سازمان به همراه خانم دکتر شاکری مدیرکل محیط زیست استان و دکتر شهسواری فرماندار قلعه گنج و کارشناسان و معاونین سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان و اداره کل محیط زیست و بخشدار چاه دادخدا از روند اجرایی در معدن و کارخانه کنسانتره مس در منطقه محروم رمشک در شهرستان قلعه گنج بازدید کردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: این بازدید پیرو دستور استاندار کرمان در جلسه رفع موانع تولید که هفته گذشته با حضور وی درخصوص حل مشکلات کارخانه فرآوری مس در رمشک برگزار شده بود، انجام شد.

مهندس مسلم مروجی فرد افزود: در بازدید از روند اجرایی و فعالیت فاز اول و همچنین عملیات ساخت فاز دوم کارخانه، موانع و مشکلات پیش روی طرح جهت فعالسازی مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت.

وی تأکید کرد: با توجه به محرومیت منطقه رمشک و نیاز به توسعه پایدار، اشتغالزایی در منطقه و بر اساس شعار سال که به فرموده رهبر معظم انقلاب سال “تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها” می باشد، مقرر شد دستگاه های اجرایی در راستای کمک به این واحد فرآوری معدنی با نگاه مثبت، تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: فاز اول این کارخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مبلغ ۴۲۰ میلیارد ریال، اشتغالزایی مستقیم ۷۰ نفری و ظرفیت تولید سالانه ۲۴۰۰ تن کنسانتره مس، آماده افتتاح می باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان همچنین گفت: با همت سرمایه گذار، عملیات ساخت فاز دوم کارخانه مس رمشک نیز با سرمایه مورد نیاز ۱۵۰۰ میلیارد ریال، اشتغال ۱۵۰ نفر و ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن شروع شده است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =