. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 45731 تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 | 14:31 ب.ظ

به زودی عملیات ساخت و ساز موزه جیرفت از سرگرفته خواهد شد

به گزارش کرمان نو، فریدون فعالی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام‌ گرفته از سوی این اداره‌کل ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه ساخت موزه منطقه‌ای جیرفت از محل منابع ملی تخصیص یافت. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه به زودی پس از طی مراحل تشریفات قانونی عملیات ساخت و ساز […]

به گزارش کرمان نو، فریدون فعالی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام‌ گرفته از سوی این اداره‌کل ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه ساخت موزه منطقه‌ای جیرفت از محل منابع ملی تخصیص یافت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه به زودی پس از طی مراحل تشریفات قانونی عملیات ساخت و ساز این موزه از سرگرفته خواهد شد افزود: امیدواریم با تامین اعتبار دوباره بتوانیم فازهای بعدی عملیات ساخت این موزه را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های جنوبی استان کرمان به خصوص شهرستان جیرفت دارای محوطه‌های تاریخی و باستانی زیادی است که طی چندین مرحله کاوش اشیا با ارزشی از آنها بدست آمده است بیان کرد: با توجه به این موضوع ساخت موزه منطقه‌ای جیرفت در اولویت این منطقه قرار گرفته است.

فعالی با بیان اینکه این پروژه از مهمترین پروژه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که پس از اتمام عملیات اجرایی آن به یکی از بزرگترین موزه‌های کشور تبدیل خواهد شد افزود: بدون شک موزه جیرفت در کنار محوطه‌های تاریخی و باستانی جیرفت نقش بسزایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه موزه مذکور در ۱۰ طبقه و با زیربنایی حدود ۱۴ هزار مترمربع و براساس آخرین استانداردهای روز در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: در موزه جیرفت علاوه بر سالن‌های نمایش اشیا، تمامی فضاهای جانبی موزه شامل سالن آمفی‌تئاتر، مخازن امن نگهداری اشیای تاریخی، آزمایشگاه، فضاهای اداری، کتابخانه و… ساخته خواهد شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهارده =