. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 47457 تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 مهر 1400 | 11:31 ق.ظ

بررسی راهکارهای تعیین تکلیف اراضی حد فاصل پلیس راه جیرفت تا دلفارد و اراضی کریم آباد در شورای حفظ حقوق بیت المال جیرفت

صبح امروز پنجشنبه هشتم مهرماه جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان جیرفت با حضور دکتر موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام تارم امام جمعه جیرفت، عطاپور فرماندار، مختاری رئیس دادگستری، سلامی دادستان جیرفت و برخی مدیران کل در فرمانداری جیرفت برگزار شد. یدالله موحد در حاشیه نشست شورای حفظ حقوق بیت المال […]

صبح امروز پنجشنبه هشتم مهرماه جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان جیرفت با حضور دکتر موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام تارم امام جمعه جیرفت، عطاپور فرماندار، مختاری رئیس دادگستری، سلامی دادستان جیرفت و برخی مدیران کل در فرمانداری جیرفت برگزار شد.

یدالله موحد در حاشیه نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در جیرفت افزود: برخی اراضی در حد فاصل پلیس راه جیرفت تا دلفارد برای اجرای پروژه های مختلفی به افراد واگذار شده است اما به دلیل عدم اجرای طرح های توسعه ای مورد نظر و نیز عدم برگشت این اراضی به بیت المال، تاکید شد که با پیگیری مجدانه دستگاه قضایی جیرفت ، بررسی میدانی و تشکیل کمیسیون ماده ۳۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع زمینه تعیین تکلیف این اراضی فراهم شود.

وی عنوان کرد: در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان جیرفت همچنین مقرر شد تعارضات موجود بین اشخاص و دولت در اراضی ۵ هزار هکتاری کریم آباد مورد بررسی قرار گرفته و تعیین تکلیف شوند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان ادامه داد: همچنین مقرر شد چاه های غیرمجاز حفر شده در منطقه کریم آباد نیز به سرعت مسدود شود و در این مسیر نیاز به تمهیدات و تدابیری لازم است که در این جلسه مقرر شد موضوع در شورای تامین شهرستان مطرح شده و بنا به اقتضائات موجود اقدام قانونی انجام شود و در این راستا نیاز است که مردم با نهادهای مربوطه همکاری کنند تا رفتار خلاف قانونی رخ ندهد.

موحد درباره اراضی زیر سد جیرفت نیز گفت: مسائلی در گذشته در حاشیه شهر جیرفت رخ داده است که تعیین تکلیف آنها نیاز به اقدامات مدبرانه و قاطعانه دارد تا جلوی افراد سودجو گرفته شود زیرا مماشات و اغماض کردن به این افراد، اجحاف در حق بیت المال و حق عمومی مردم است.

وی با تاکید بر این مطلب که باید به صورت حساب شده در حوزه زمین و مسکن در شهرستان جیرفت اقدام کرد، گفت: با همکاری و همگرایی مسئولان شهرستان جیرفت و با قاطعیت در اجرای تصمیمات می توان مدیریت صحیحی را در حوزه اراضی انجام داد تا زمینه تامین زمین مناسب برای احداث مسکن جوانان فراهم شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =