. جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 49116 تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1400 | 22:40 ب.ظ

مراسم افتتاحیه پلیس تخصصی آگاهی ماهان برگزار شد

مراسم افتتاحیه پلیس تخصصی آگاهی ماهان با حضور سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان، آقای سالاری دادستان عمومی و انقلاب استان،دکتر قویدل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان کرمان و مسئولین محلی بخش ماهان برگزار شد. ایجاد پلیس تخصصی آگاهی در راستای امنیت،آرامش مردم و پیشرفت منطقه هفت باغ و […]

مراسم افتتاحیه پلیس تخصصی آگاهی ماهان با حضور سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان، آقای سالاری دادستان عمومی و انقلاب استان،دکتر قویدل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان کرمان و مسئولین محلی بخش ماهان برگزار شد.

ایجاد پلیس تخصصی آگاهی در راستای امنیت،آرامش مردم و پیشرفت منطقه هفت باغ و ماهان است

سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان در این مراسم دستاوردهای امنیتی را حاصل تلاش همه دست اندرکاران این حوزه خواند و ابراز داشت: متولیان امنیت استان رشادت ها و مجاهدت های زیادی انجام می دهند تا مردم به امنیت و آرامش برسند.

وی ارزآوری گردشگری را بسیار مطلوب دانست و گفت: ماهان در این زمینه ظرفیت خوبی دارد و بحث امنیتی آن باید مورد توجه جدی قرار گیرد، هفت باغ آورده خوبی برای استان است همه سازمان های فرهنگی باید وارد شوند تا بتوانیم در این زمینه بهتر عمل کنیم.

سردار ناظری ادامه داد: باید فرهنگ سنتی را حفظ و فرهنگ وارد شده به این شهر را بپذیریم اما نسبت به شئونات اسلامی و فرهنگ کشور حساس باشیم و آن را کنترل کنیم.

وی از لزوم توسعه هفت باغ سخن به میان آورد و گفت: تاثیرات منفی هفت باغ بیشتر از کرمان در شهر ماهان نمود پیدا می کند، پس باید در توسعه آرامش، پیشرفت و فرهنگ سازی این بخش تلاش مضاعفی انجام شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان به کلانتری و ایجاد پلیس تخصصی آگاهی در منطقه ماهان اشاره کرد و گفت: در راستای امنیت و آرامش مردم و پیشرفت منطقه هفت باغ و ماهان، می توانستیم کلانتری را تاسیس و نیروی آن را تامین کنیم که به آن عمل کردیم.

وی به مسئولین ماهان توصیه کرد: از ظرفیت بسیج استفاده کنند.وی افزود: سردار معروفی (فرمانده سپاه ثارالله) همیشه این همراهی را داشته اند؛ لذا گشت های بسیج را راه اندازی کنید، زیرا آن ها می توانند در حوزه هایی که مشکل داریم، کمک کننده باشند.

سردار ناظری ارتقاء زیرساخت های ماهان را لازم برشمرد و تصریح کرد: در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سرمایه گذاری کنید که در امنیت و آرامش مردم حائز اهمیت زیادی است.

تلاش در جهت کشف جرم؛ حرکتی مجاهدانه است

آقای دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب کرمان نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات پلیس گفت: وقتی جرمی اتفاق می افتد، مساله جدی و تلاش سخت برای کشف آن آغاز می شود و کشف جرم هایی که در ابتدای جلسه نشان داده شد، نشانگر تلاش نیروی انتظامی است که در کمترین زمان مجرمین را دستگیر کرده اند.وی ادامه داد: نیروی انتظامی در این زمینه فراتر از ظرفیت خود عمل می کند، فراتر از عده و عُده ای که در اختیار دارد، به معنای واقعی کلمه یک تلاش مجاهدانه که بسیار قابل تقدیر است.

در ارتقاء مسئولیت اجتماعی بی تفاوت نباشیم

دکتر قویدل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری کرمان نیز در ادامه از آسیب های اجتماعی و گسترش آن ها سخن به میان آورد و اظهار داشت: جامعه و اجتماع تولید کننده آسیب های اجتماعی هستند و نمی توان یک شبه آن ها را کاهش داد.وی اضافه کرد: سه نوع پیشگیری را قانون وضع کرده که «پیشگیری فرهنگی – اجتماعی»، «وضعی، امنیتی – انتضامی» و «حقوقی – قضائی» یا کیفری از جمله آن موارد می باشند.

دکتر قویدل با تشریح هر کدام از آن ها گفت: پیشگیری وضعی همان تلاش نیروی انتظامی است که سردار ناظری و همکاران وی برای ایجاد آن همکاری می کنند، پیشگیری «حقوقی – قضائی» همانی است که دادگاه ها آن را بررسی و نسبت به آن مجازات تعیین می کنند.وی در ادامه موضوع فرهنگی – اجتماعی را بسیار مهمتر خواند و ابراز داشت: قبل از همه پیشگیری ها؛ پیشگیریِ فرهنگی – اجتماعی بروز می کند، ما باید این مثلث را تکمیل کنیم تا بتوانیم موفقیت کسب کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که در ارتقاء مسئولیت اجتماعی و خروج از بی تفاوتی کار کنیم، به خود مراقبتی و خود اصلاحی اهمیت دهیم و به مشارکت نهادهای مردمی برای مطالبه از دستگاه های اجرایی ورود کنیم تا بتوانیم بحث فرهنگی را فعال و از وقوع جرائم جلوگیری کنیم.

وی حضور فعال مردم را در کنترل آسیب های اجتماعی دارای اهمیت خواند و ابراز داشت باید بدانیم هر زمانی که در این بخش کوتاهی کردیم به جرم و جنایت دامن زده ایم.

کلنگ زنی چهارمین کلانتری ماهان اقدامی بسیار ارزشمند است

امام جمعه ماهان نیز در این نشست از اقدامات خوب پلیس در ماهان تقدیر کرد و گفت: کلنگ زنی چهارمین کلانتری ماهان که با همت و حمایت سردار ناظری صورت گرفت اقدامی بسیار ارزشمند است، این کلانتری تا ۶ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی از مسئولان قضائی و انتظامی استان کرمان برای بررسی مشکلات ماهان تشکر کرد و گفت: همه مشکلات این حوزه گسترده با حضور عزیزانِ قضائی و انتظامی بررسی و آمارگیری شده و حل آن ها نیز در دست اقدام است.وی همچنین از افتتاح نمایندگی محیط زیست در ماهان تقدیر و تشکر کرد.

با امن شدن ماهان، کرمان نیز از آن بهره مند می شود

آقای سبحانی رئیس حوزه قضائی ماهان نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه همه ما در پیشگیری از جرم دخالت داریم، عنوان کرد: اگر بخواهیم در بحث امنیتی صرفا روی نیروی انتظامی متمرکز شویم، جفا در حق نظام اسلامی است چراکه آنها فراتر از توان خود و با امکانات موجود بیشترین خدمت را می کنند و در این راه شهید می دهند.وی گفت: ما هر روز خبر شهادت دردناک فرزندان نیروی انتظامی و آسیب دیدن برخی دیگر از این پرسنل پرتلاش را می شنویم و وجودمان آزرده می شود.

رئیس دادگاه عمومی ماهان با اشاره به اینکه ماهان منطقه ای خوش آب و هوا و توریستی است و همگام با آن جرم نیز بالاتر رفته است، گفت: هر کمکی که در این منطقه انجام شود، می تواند موثر باشد؛ چراکه با امن شدن ماهان ،کرمان نیز از آن بهره مند می شود. وی افزود: ماهان دروازه کرمان است و بسیاری از مردم در این منطقه باغ و ویلا و منزل مسکونی دارند، لذا با تقویت ساختارهای امنیتی می توانیم ضریب امنیت مرکز استان را بالا ببریم و نقش موثری در ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی ایفا نماییم.رئیس حوزه قضایی ماهان در ادامه بیان کرد بسیاری از پرونده های ماهان به جهت مسائل اخلاقی به گونه ای است که مردم کمتر به دادگاه مراجعه می کنند و با تقویت زیرساخت های انتظامی و امنیتی می توانیم به جایگاه بهتری در این زمینه برسیم.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یک =