. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 53145 تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 بهمن 1400 | 14:02 ب.ظ

استاندار کرمان :برخی منتظرند که چه کسی استاندار و فرماندار می‌شود به شما چه ربطی دارد/به کارتان برسید

به گزارش کنار صندل ؛ به نقل از گفتار نو علی زینی وند پیش از ظهر امروز ۱۳ یهمن ماه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه برخی ها منتظر مسایل سیاسی هستند، تاکید کرد: برخی ها منتظرند که در مسایل سیاسی چه اتفاقی رخ می دهد به شما چه ربطی دارد […]

به گزارش کنار صندل ؛ به نقل از گفتار نو علی زینی وند پیش از ظهر امروز ۱۳ یهمن ماه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه برخی ها منتظر مسایل سیاسی هستند، تاکید کرد: برخی ها منتظرند که در مسایل سیاسی چه اتفاقی رخ می دهد به شما چه ربطی دارد که چه کسی استاندار و فرماندار می شود؟ شما کارتان را انجام بدهید و در کاری که به شما ربطی ندارد چرا دخالت می کنید؟ و این زشت که مدیری و شرکتی روی این مسایل بحث کند.
وی ادامه داد: همه باید مصوبات را انجام دهند و برای شهرستان ها معین انتخاب کردیم به طوری که شرکت مس معین رودبار جنوب، شرکت صنعتی معدنی گل گهر را معین قلعه گنج و شرکت گهر زمین معین منوجان قرار دادیم و به غیر از گهرزمین دیگر معین ها کاری انجام ندادند.
استاندار کرمان از رسانه ها و مطالبه گران درخواست که از این شرکت های بزرگ نیز مطالبه گری کنید، تصریح کرد: وقتی این شرکت ها حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی این شرکت ها است باید مسئولیت اجتماعیشان نیز در قبال استان انجام دهند.

دستگاه ها و فرمانداران اسناد لازم برای دریافت اعتبارات ارائه دهند
وی با انتقاد از کم کاری برخی از مدیران تاکید کرد: ما نمی توانیم هزینه بی موالاتی مدیری را دهیم و سریعتر باید مناطق سیل زده را ساماندهی کنید زیرا طبق پیش بینی ها سال پر بارانی داریم و تا خردادماه در سیلاب هستیم و کوتاهی مدیران را فرمانداران گزارش کنند.
استاندار کرمان با اشاره به اقدامات صورت گرفته و در ادامه با یادآوری سفرهای مسئولین ارشد کشور به مناطق سیل زده عنوان کرد: استانداری در حال پشتیبانی است و آیا در هیچ دوره ای به این میزان پشتیبانی داشته اید؟
وی همچنان مهمترین اولویت خود را حفظ جان مردم دانست و تاکید کرد: مردم نباید آسیب ببینند و این تذکر جدی ماست.
زینی وند افزود: در هیچ مقطعی اعتبارات جبران خسارات سیل در کوتاه ترین زمان پرداخت نشده و امسال به دلیل سفر ریاست جمهور به مناطق سیل زده اعتبارات لازم به استان داده شده است.
وی با یادآوری میزان خساراتی که سیلاب نیمه دوم دی ماه به لوازم خانگی و احشام مردم وارد کرده، تصریح کرد: از هفته آینده باید محموله لوازم منزل و دام به دست مردم برسد و برای بازسازی سرویس های بهداشتی باید کاری انجام شود.
استاندار کرمان خطاب به فرمانداران و مسئولین استان گفت: توقعات مردم در حد توان بالا ببرید و ما به غیر از اعتبارات دولتی از امکانات سپاه و ارتش نیز استفاده می کنیم بنابراین با مدیریت جدی تر کاری کنید که مردم اقدامات را لمس کنند.
وی ضمن تشکر از نیروهای مسلح اظهار کرد: در زمان بحران همه دستگاه ها باید پای کار باشند و نیروهای ارتش و سپاه واقعا پای کار بودند و درخواست داریم که امکانات آنها همچنان در منطقه بماند.
زینی وند از تغییر سرعتی مدیران بی انگیزه خبر داد و انتقاد کرد: برخی از مدیران کارها را رها کرده اند مگر فرماندار و استاندار چقدر توان دارند که کار همه دستگاه ها را انجام دهند.
وی با بیان اینکه نهادهای انقلابی به قول های خود تاکنون عمل کرده اند، عنوان کرد: فرمانداران مسئول قرارگاه بازسازی سیل هستند و اگر مصوبه ای اجرا نشود فرماندار آن منطقه توبیخ می شود.
خبرنگار : آزیتا لشکری نژاد

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =