. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 54360 تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اسفند 1400 | 21:14 ب.ظ

گنجینه نظامی گنجوی اثرارزشمندی در ادبیات فارسی ایران است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: نظامی گنجوی اثر ارزشمندی در ادبیات فارسی به شمار می‌آیند که می طلبد برای شناساندن این حکیم بزرگ تلاش‌های بسیاری صورت بپذیرد. به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، بهرام مسلمی مهنی در نشست انجمن شعر […]

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: نظامی گنجوی اثر ارزشمندی در ادبیات فارسی به شمار می‌آیند که می طلبد برای شناساندن این حکیم بزرگ تلاش‌های بسیاری صورت بپذیرد.

به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، بهرام مسلمی مهنی در نشست انجمن شعر سبزواران ویژه بزرگداشت حکیم نظامی با حضور شاعران در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزار شد، اظهرداشت: هر یک از شما شعرا گنجینه های جنوب کرمان هستید و امیدواریم جامعه ما به مرحله ای برسد که شما را هویت ایرانی بداند.

وی با بیان اینکه این جلسه در راستای بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی در حال برگزاری است که در واقع این نشست به منظور غنا بخشیدن به این هویت ایرانی است، گفت: نشست بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی از سری ویژه برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شده است و این اداره کل نیز به همین منظور این نشست را ترتیب داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان خاطرنشان کرد: ویژه برنامه های بزرگداشت نظامی گنجوی از یکشنبه ۲۱ اسفندماه در سراسر کشور آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد.

وی تصریح کرد: اهمیت پاسداشت شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنری به عنوان بخشی از گنجینه‌های ارزشمند تاریخ کشوراست.

مسلمی مهنی گفت: برگزاری آیین‌های بزرگداشت نظامی گنجوی در تمامی کشور نشان از یک تغییر، تحول و توجه جدی به این گونه از داشته‌ها و گنجینه‌ها است.

وی با یادآوری برخی استعدادها و توانمندی‌های فرهنگی و هنری موجود در جنوب کرمان تصریح کرد: جنوب کرمان ظرفیت های فرهنگی چون شعر، رسانه، موسیقی، نمایش و … بسیار زیادی دارد به گونه ای که در کشور مطرح می باشند.

مسلمی مهنی با بیان اینکه آثار نظامی گنجوی آثار ارزشمند در ادبیات فارسی به شمار می‌آیند، گفت: می طلبد برای شناساندن این حکیم بزرگ تلاش‌های بسیاری صورت بپذیرد.

وی با اشاره به اینکه حکیم نظامی یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین شاعران فارسی‌گوی ایران است، عنوان کرد: قدرت شاعری تنها توانمندی نظامی گنجوی محسوب نمی‌شود احاطه او نسبت به ادبیات فارسی سبب شده آثار این شاعر گرانمایه در برگیرنده بسیاری از نکات مهم روزگار خودش باشد، به همین لحاظ علاوه بر ادبا و دوستداران شعر فارسی آثار این شاعر بزرگ مورد توجه دانشمندان پژوهشگران رشته‌های دیگر نیز قرار گرفته است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =