. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 56170 تاریخ انتشار : دوشنبه 5 اردیبهشت 1401 | 16:03 ب.ظ

بیش از ۱ تن فرآورده دامی غیربهداشتی در جنوب کرمان کشف و ضبط شد

‍ 🔻مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان از کشف ۱۳۹۸ کیلوگرم فرآورده خام دامی در هفت شهرستان جنوبی این استان خبر داد و گفت: این میزان فراورده خام دامی از ابتدای طرح تشدید نظارت ویژه بر بازار در ماه مبارک رمضان تاکنون کشف و معدوم شده است. 🔻به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی اداره […]

🔻مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان از کشف ۱۳۹۸ کیلوگرم فرآورده خام دامی در هفت شهرستان جنوبی این استان خبر داد و گفت: این میزان فراورده خام دامی از ابتدای طرح تشدید نظارت ویژه بر بازار در ماه مبارک رمضان تاکنون کشف و معدوم شده است.

🔻به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان،دکتر علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: فراورده های خام دامی غیر بهداشتی توسط تیم های بازرسی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان و در راستای اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی ویژه ماه مبارک رمضان در جنوب کرمان کشف و ضبط شد.

🔻وی ادامه داد: فراورده های خام دامی فاسد و غیربهداشتی کشف شده در جنوب کرمان، صورتجلسه و از چرخه مصرف انسانی خارج شده که با نظارت مراجع قضایی معدم شد.

🔻مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان تصریح کرد: تیم های سیار کارشناسان دامپزشکی جنوب کرمان در ماه مبارک رمضان به صورت مستمر در راستای تداوم طرح تشدید نظارت های بهداشتی در ماه مبارک رمضان بر اماکن تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی و با هدف تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان در حال فعالیت هستند.

🔻وی از فعالیت ۱۶ تیم نظارت دامپزشکی در طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی ویژه ماه مبارک رمضان در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

🔻مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان از فعال بودن کشتارگاه‌های دام این منطقه در تمام ایام ماه مبارک رمضان فعال خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان مصرف فرآورده های خام دامی از جمله گوشت قرمز افزایش می یابد لذا تقاضا برای کشتار دام بیشتر می شود.

🔻وی افزود: به منظور تامین گوشت قرمز سالم و بهداشتی مورد مصرف خانوار و نیز جلوگیری از کشتارهای غیرمجاز کشتارگاه های دام منطقه با حضور ناظر شرعی و بازرس بهداشتی فعال است.

🔻دکتر احمدی گفت: مردم هفت شهرستان جنوبی استان کرمان هرگونه تخلف را در زمینه فرآورده های خام دامی به شماره های ۱۵۱۲ و ۰۳۴۴۳۲۱۹۱۶۰ گزارش دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =