. چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 58512 تاریخ انتشار : دوشنبه 23 خرداد 1401 | 11:42 ق.ظ

یک جیرفتی خردسال ترین فعال صنعت تکثیر و پرورش میگو در کشور

امیرحسین مشایخی متولد ۱۳۸۶/۱۰/۱۱ جیرفتی(میانچیلی) ساکن بندر کوهستک از توابع شهرستان سیریک می باشد. وی از سن سه سالگی به جهت شغل پدر در مرکز تکثیر میگوی هرمز لارو حضور داشته و از اولین کارهایی که وی در این صنعت آموخت می توان به مرحله پکینگ پست لارو (بسته بندی ) اشاره کرد و بعد […]

امیرحسین مشایخی متولد ۱۳۸۶/۱۰/۱۱ جیرفتی(میانچیلی) ساکن بندر کوهستک از توابع شهرستان سیریک می باشد.

وی از سن سه سالگی به جهت شغل پدر در مرکز تکثیر میگوی هرمز لارو حضور داشته و از اولین کارهایی که وی در این صنعت آموخت می توان به مرحله پکینگ پست لارو (بسته بندی ) اشاره کرد و بعد از آن مراحل کار در برودستاک از جمله (قطع پا چشمی و تولید ناپلی ) را فرا گرفته است.

امیرحسین در سن هفت سالگی بعد از اتمام مدرسه عصرها برای بسته بندی و کار در سالن به کارگاه می رفت و در کنار پدر به کار آموزی مشغول بود.

امیرحسین مشایخی کوچکترین فرد شاغل و فعال در تولید لارو میگو گفت: بنده از سال ۱۳۹۸ در بخش تخصصی فایکولاب یا آزمایشگاه مرکز تکثیر ( بخش مهم و حیاتی مرکز تکثیر که غذای زنده مورد نیاز مراحل لاروی میگو را تولید می کند) شروع به کارآموزی نموده و هم اکنون خود به تنهایی این آزمایشگاه را اداره و غذای زنده بدون اتکا به کارشناس خارجی و یا کارشناسان با تحصیلات عالیه تولید می نمایم.

مشایخی در ادامه افزود: قصد دارم کار در تمام قسمت های مرکز تکثیر را فرا گرفته و مهارت های لازم را کسب نمایم .

وی عنوان کرد: نوجوانان با ورود به این صنعت می توانند آینده شغلی خوبی را برای خود رقم بزنند.

مهندس حمیدرضا نصیری ، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان در جریان بازدید دوره ای و نظارت عالیه بر طرح های آبزی پروری استان هرمزگان با امیر حسین مشایخی دیدار و ایشان را مورد تشویق و حمایت خود قرار دادند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =