. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 61012 تاریخ انتشار : یکشنبه 26 تیر 1401 | 23:48 ب.ظ

آغاز برنامه گردشگری کودک در شهرستان جیرفت

به گزارش کنارصندل ، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری جیرفت گفت: هدف از اجرای طرح گردشگری کودک در این شهرستان آشنایی کودکان با میراث فرهنگی و پرورش خلاقیت و شناخت کودکان از تاریخ است. محمد سالاری رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان جیرفت گفت: گردشگری کودک یک فعالیت تاثیر گذار است […]

به گزارش کنارصندل ، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری جیرفت گفت: هدف از اجرای طرح گردشگری کودک در این شهرستان آشنایی کودکان با میراث فرهنگی و پرورش خلاقیت و شناخت کودکان از تاریخ است.

محمد سالاری رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان جیرفت گفت: گردشگری کودک یک فعالیت تاثیر گذار است که باید به آن توجه کنیم .

او افزود: این نوع گردشگری به دلیل آنکه نوعی توسعه شناخت انسانی محسوب می شود در شکل گیری هویت فرهنگی در این سن کمک می کند.

سالاری گفت: کودکی که با گردشگری آشنایی داشته باشد بهتر می تواند محیط محل زندگی، اقوام و تفاوت ها و مدارا در کشورش را بشناسد و به هویت ملی خود دست یابد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری از «موسسه فرهنگی هنری پدیده سخن» که سهم زیادی در اجرای برنامه داشتند سپاسگزاری کرد و گفت: امیدواریم این برنامه در مناطق گردشگری و دیگر مناطق تاریخی و باستانی ادامه پیدا کند.

کودکان گردشگر جیرفتی به همراه والدین خود از موزه شهرستان جیرفت بازدید کردند و با همراهی دکتر میثم شهسواری استاد باستان شناسی دانشگاه جیرفت با اشیاء باستانی تمدن هلیل که در موزه نمایش داده میشوند بیشتر آشنا شدند.

هر کدام از کودکان گردشکر با خلاقیتشان از وسایل در دسترس خود ( گل رس، خمیر بازی، فوم، سفال، مقوا و…) ظروف و آثار تاریخی را شبیه سازی کرده، همراه خود به موزه آورند و نقاشی های زیبایی را در محل موزه کشیدند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =