. جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 64764 تاریخ انتشار : جمعه 23 دی 1401 | 22:24 ب.ظ

هوشمندی کارآگاهان پلیس هرمزگان در شناسایی و دستگیری قاتل کودک ۷ ساله

مرگ یک کودک در آسانسور در بندرعباس باعث تلاش پلیس برای کشف یک جنایت شد با توجه به حساسیت موضوع، دو تیم از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی به همراه عوامل اکیپ بررسی صحنه جرم در محل حاضر و پس از اثر برداری و بازدید از صحنه و معاینه اولیه جسد، احتمال وقوع قتل متصور گردید. […]

مرگ یک کودک در آسانسور در بندرعباس باعث تلاش پلیس برای کشف یک جنایت شد

با توجه به حساسیت موضوع، دو تیم از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی به همراه عوامل اکیپ بررسی صحنه جرم در محل حاضر و پس از اثر برداری و بازدید از صحنه و معاینه اولیه جسد، احتمال وقوع قتل متصور گردید.

برابر اطلاعات به دست آمده پسر بچه به همراه نامادری و پدر خود در طبقه پنجم ساختمان زندگی می کرده که در ساعت ۰۷۳۰ صبح به مدرسه عزیمت و در ساعت ۱۲۴۰ دقیقه ظهر پس از تعطیلی مدرسه توسط سرویس تا ورود به ساختمان توسط راننده سرویس همراهی شده است و در ساعت ۱۲۵۰ دقیقه جسد بی جان وی توسط احدی از همسایگان در اسانسور طبقه همکف روئیت شده است.

به جهت اثبات فرضیه قتل یا وقوع حادثه، تیم های مختلفی از کارشناسان اداره آتش نشانی، کارشناس فنی آسانسور و مسئول پزشک قانونی در محل حادثه حاضر و از نظرات کارشناسی آنان بهره برداری شد که اولین فرضیه مبنی بر خرابی آسانسور از نظر کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی منتفی گردید.

چندین مرتبه بازدید از صحنه آسانسور و منزل شاکی توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی و کارشناس بیولوژی جنایی و اخذ نمونه های بیولوژی انجام و در صحنه وجود لکه های خون در کابین آسانسور و مقدار بسیار جزئی در اطراف درب ورودی منزل طبقه پنجم یافت شد که پس از تشکیل کار گروه تخصصی در پلیس آگاهی و بازدید مجدد از منزل شاکی توسط اکیپ بررسی صحنه جرم لکه بسیار کوچکی از ماده ای قرمز رنگ در آشپزخانه یافت شد که از آن نمونه برداری و به آزمایشگاه بیولوژی ارسال و نمونه های اخذ شده از صحنه (داخل آسانسور – درب ورودی و نمونه موجود در آشپزخانه و نمونه خون مقتول ) توسط کارشناس آزمایشگاه جنایی مورد بررسی فنی قرار گرفت و ظن کارآگاهان نسبت به نامادری پسر بچه بیشتر شد.

در بازجویی اولیه تناقض گویی نامادری آشکار شد اما با دلائل قوی و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و معترف شد پس از ازدواج با شوهرم و حضور فرزند وی در منزل و توجه بیشتر همسرم به این پسر، کم کم باعث شد که شوهرم نسبت به من بی توجه شود و این مسئله روی من تاثیر منفی گذاشته و انگیزه برای قتل پسر شوهرم در وجودم تقویت شد.

نامادری در ادامه اعترافات جنایت هولناک خود اقرار کرد در روز حادثه یک میله T شکل که در جعبه ابزار شوهرش بود را برداشته و پس از آن که کودک با آسانسور به طبقه پنجم آمد و زمانی که آسانسور ایستاد وی را با میله ای که در دست داشته هفت الی هشت ضربه به سر وی وارد کرده سپس از آسانسور خارج و دکمه (G) را زده و آسانسور را به طبقه همکف هدایت کرده است. .

پس از اقرار صریح و روشن قاتل ، با حضور کارشناسان پلیس آگاهی و همچنین دادستان شهرستان بندرعباس صحنه وقوع قتل بازسازی گردید و متهم با دستور مقام قضایی و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

جنوب ایران نیوز

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 14 =