. جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 65802 تاریخ انتشار : دوشنبه 10 بهمن 1401 | 13:17 ب.ظ

رئیس پلیس راه جنوب کرمان: خودروهایی که پلاک آنها دستکاری شده توقیف می‌شوند

به گزارش کنارصندل، رئیس پلیس راه جنوب کرمان گفت: رانندگانی که پلاک خودروهای خود را برای انجام هرگونه تخلف دستکاری می‌کنند، خودروی آنها توقیف و اعمال قانون خواهند شد. سرهنگ امیر معین الدینی افزود: افرادی که پلاک خودروی وسیله نقلیه را با طلق و چسب پوشانده و یا اقدام به دستکاری در اعداد و ارقام، […]

به گزارش کنارصندل، رئیس پلیس راه جنوب کرمان گفت: رانندگانی که پلاک خودروهای خود را برای انجام هرگونه تخلف دستکاری می‌کنند، خودروی آنها توقیف و اعمال قانون خواهند شد.


سرهنگ امیر معین الدینی افزود: افرادی که پلاک خودروی وسیله نقلیه را با طلق و چسب پوشانده و یا اقدام به دستکاری در اعداد و ارقام، برداشتن، باز گذاشتن درب صندوق عقب، تغییر محل نصب پلاک و غیره کرده و از قانون و مقررات عدول می کنند، برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی به حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهند شد.


وی اظهار داشت: امروزه علاوه بر روش سنتی برخورد با تخلفات رانندگی توسط مأموران پلیس راه اعمال قانون خودروهای متخلف به صورت هوشمند و از طریق دوربین های ثبت تخلفات نیز صورت می‌گیرد.
وی افزود : متأسفانه شاهد تخلف برخی راننده‌ها هستیم که با ارتکاب و ترویج بی قانونی، نظم، انضباط و امنیت ترافیک را از طریق پوشاندن پلاک وسیله نقلیه با چسب ، طلق و یا دستکاری در ارقام و اعداد، برداشتن، باز گذاشتن درب صندوق عقب، تغییر محل نصب پلاک مختل کرده و از قانون و مقررات سرپیچی می‌کنند.


معین الدینی در پایان گفت: در چارچوب حفظ حقوق شهروندی و جلوگیری از آثار و تبعات جبران‌ناپذیر این اقدام غیراخلاقی رانندگان متخلف، پلیس راه با جدیت تمام با خودروهای متخلف بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد و اعمال قانون می‌ کنند. بنابراین هموطنان عزیز سعی کنند بااجرای قانون از بروز مشکلات قضایی و اداری برای خودشان پیشگیری کنند .

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =