. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 67629 تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 اسفند 1401 | 09:40 ق.ظ

برگزاری مراسم بزرگداشت هنرمندان فقید شهرستان کهنوج

در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰۰ رویداد فرهنگی و هنری در جنوب کرمان برگزار شده است. برگزاری مراسم بزرگداشت هنرمندان فقید شهرستان کهنوج مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: مراسم بزرگداشت هنرمندان فقید زنده یاد حمید شهریاری، عبدالحمید دانشور و مصطفی آزادی در کهنوج برگزار شد. به گزارش کنارصندل به نقل از […]

در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰۰ رویداد فرهنگی و هنری در جنوب کرمان برگزار شده است.

برگزاری مراسم بزرگداشت هنرمندان فقید شهرستان کهنوج

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: مراسم بزرگداشت هنرمندان فقید زنده یاد حمید شهریاری، عبدالحمید دانشور و مصطفی آزادی در کهنوج برگزار شد.

به گزارش کنارصندل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: قطعا اهالی فرهنگ و هنر موثر ترین افراد جامعه اند سه هنرمند زنده یاد سرامدان ادب و فرهنگ و هنر جنوب کرمان بودند.

مسلمی مهنی گفت: هنرمندان زنده یاد تلاش های زیادی در زمینه های فرهنگی و هنری داشتند، مصطفی آزادی شاعر مثنوی سرا و تعزیه خوان، عبدالحمید دانشور شاعر ولایی و عاشورایی، حمید شهریاری کوتکی روزنامه نگار و پژوهشگر تاریخ منطقه جنوب کرمان بودند.

او با اشاره به اهمیت وجود هنرمندان در جامعه افزود: قدر هنرمندان را بدانیم نباید روزی برسد هنرمندان را از دست دهیم و در مراسم یادبود از آنها یاد کنیم.

مسلمی مهنی تصریح کرد: تکریم و تجلیل از هنرمندان تکریم هویت خودمان است سنگ زیرین فرهنگ خود را با تکریم و تجلیل از هنرمندان تقویت کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به برنامه های فرهنگی در دورترین مناطق جنوب کرمان گفت: برنامه های متنوعی در شهر رمشک، مارز و زهکلوت و سایر مناطق جنوب کرمان اجرا کردیم، تلاشمان براین است نگرش و عدالت فرهنگی را دنبال کنیم.

او افزود: مجتمع فرهنگی شهرستان قلعه گنج به زودی به بهره برداری می رسد.

مسلمی مهنی گفت: در تقسیم جشنواره و کارهای فرهنگی عدالت را رعایت کردیم در یک سال اخیر حدودا” بیش از ۳۰۰ رویداد فرهنگی و هنری در جنوب کرمان برگزار شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد: فرهنگ مانند هوا است همه ما در حوزه فرهنگ مسئولیم با توجه به سخنان مقام معظم رهبری همه باید برای حمایت از حوزه فرهنگ تلاش بیشتری داشته باشیم، همگرایی و هم افزایی برای برنامه های کهنوج باید تقویت شود.

مسلمی مهنی در پایان ضمن تشکر از همراهی خانواده های این هنرمندان گرانقدر گفت: کاش ما قدر هنرمندان مان را بیشتر بدانیم تا در آینده تاسف نخوریم.

تصاویر : خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =