. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 68264 تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 اسفند 1401 | 08:17 ق.ظ

دادستان جیرفت:اساتید گروه معارف اسلامی در خط مقدم جهاد تبیین قرار دارند.

اساتید دانشگاه در زمینه ارائه مقالات پژوهشی بومی باید فعالیت بیشتری داشته باشند به گزارش کنارصندل این دیدار که به درخواست دکتر محسنی مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت شکل گرفت..نمایندگانی از اقشار مختلف،شامل سران طوایف،فعالین اقتصادی،شوراهای اسلامی ..اساتید دانشگاه و معتمدین حضور داشتند.در ابتدای این دیدار محسنی مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه […]

اساتید دانشگاه در زمینه ارائه مقالات پژوهشی بومی باید فعالیت بیشتری داشته باشند

به گزارش کنارصندل این دیدار که به درخواست دکتر محسنی مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت شکل گرفت..نمایندگانی از اقشار مختلف،شامل سران طوایف،فعالین اقتصادی،شوراهای اسلامی ..اساتید دانشگاه و معتمدین حضور داشتند.
در ابتدای این دیدار محسنی مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد به نمایندگی از دیگر افراد انتصاب دکتر افشین صالحی نژاد را به سمت دادستانی جیرفت تبریک گفت ..و مسائلی در خصوص شایسته سالاری..و ارتباط آن با عدالت و اعتماد به جوانان و بازدید دادستان از روستاها و ارتباط دستگاه قضایی با دانشگاه ها را بیان کرد.
در ادامه این دیدار صمیمانه دکتر افشین صالحی نژاد دادستان عمومی وانقلاب شهرستان جیرفت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از حضور این افراد گفت: اساتید گروه معارف اسلامی در خط مقدم جهاد فرهنگی و جهاد تبیین قرار دارند.
دکتر افشین صالحی دادستان جیرفت در نشست با اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه های جنوب استان کرمان گفت: اساتید گروه معارف اسلامی در خط مقدم جهاد فرهنگی و جهاد تبیین قرار دارند و در این بین اساتید دروس انقلاب اسلامی نقش اساسی ایفا می‌کنند که تلاش‌ های خستگی ناپذیر آنان قابل تقدیر است.
وی با اشاره به راه‌ های ارتباطی با نسل جوان کشور، افزود: تلویزیون، سینما و اینترنت از مهمترین راه‌ های ارتباطی با نسل جوان است ولی متاسفانه امروز فضای مجازی در دست دشمن است،و فرزندانمان را در فضای مخرب مجازی پیدا می کنیم اما در مقابل در برخی از مراکز آموزشی همچون مدارس، و دانشگاه ‌ها نیز فرصت روایت وجود دارد و مهمترین آنها دانشگاه‌ ها و کلاس ‌های درسی گروه معارف اسلامی می ‌باشد.
وی تاکید کرد: باید با حفظ هویت گروه ‌های معارف اسلامی از این فرصت‌ها برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی استفاده شود.
وی افزود: گام اول دادستان‌ حفط و صیانت از حقوق عامه است شما اساتید به عنوان جامعه نخبگانی قدم اول را بر شناسایی بگذارید . اگر با این نگاه حرکت کنید مطالبه‌گری خود را و نظام حقوقی را پربارتر می‌کنید و مطالبه‌گری به درستی محقق می‌شود.
دادستان جیرفت تحول و تعالی در برنامه های قوه قضاییه را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: سند تحول قوه قضاییه که به تأیید مقام معظم رهبری نیز رسید، سرلوحه بسیاری از برنامه های قوه قضاییه قرار گرفته است. ما نیازمند تحول و تعالی مستمر هستیم و جامعه دانشگاهی در این راستا بسیار کمک کننده خواهد بود. اساتید دانشگاه در زمینه ارائه مقالات پژوهشی بومی باید فعالیت بیشتری داشته باشند
دادستان جیرفت با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم خاطر نشان ساخت: برای کسب موفقیت نیاز به دانش و نگاه عالمانه داریم و به دنبال این هستیم که از ظرفیت دانشگاه ها در بخش های مربوط به پیشگیری از وقوع جرایم در شهرستان استفاده کنیم و از پژوهش های قضایی ..بومی استقبال می کنیم.
در ادامه این دیدار دادستان جیرفت خطاب به نمایندگان سران طوایف و معتمدین و شوراهای روستا ها که در جلسه حضور داشتند اظهارداشت:سران طوایف در جنوب استان کرمان در میان مردم از احترام خاصی برخوردار می باشند و مردم منطقه از نیانجامید آنان در دعوی و حل و فصل مشکلات استقبال می کنند.
وی ضمن ابراز خرسندی از همکاری اساتیددانشگاه،بزرگان ،سران طوایف و معتمدین در جنوب استان و شهرستان جیرفت خاطرنشان کرد:ایجاد صلح و سازش در بین مردم علاوه بر جلب رضایت آنان نسبت به دستگاه قضایی از بوجود آمدن خصومت و عداوت جدید جلوگیری می کند.

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =