. یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 70680 تاریخ انتشار : سه شنبه 22 فروردین 1402 | 15:33 ب.ظ

۲۰ کاروان از استان کرمان در مراسم حج تمتع ۱۴۰۲ شرکت خواهند کرد

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت: در سال ۱۴۰۲ سه هزار و ۱۳۵ نفر از استان در قالب ۲۰ کاروان در مراسم حج تمتع ۱۴۰۲ شرکت خواهند کرد. به گزارش کنارصندل به نقل از تسنیم ، رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ارزیابی سلامت […]

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت: در سال ۱۴۰۲ سه هزار و ۱۳۵ نفر از استان در قالب ۲۰ کاروان در مراسم حج تمتع ۱۴۰۲ شرکت خواهند کرد.

به گزارش کنارصندل به نقل از تسنیم ، رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ارزیابی سلامت جسمی زائرین حج تمتع توسط پزشکان همکار با مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مورد معاینه قرار می‌گیرند، اظهار داشت: در حین انجام معاینات پزشکی توصیه‌ها و مشاوره‌های لازم با هدف برگزاری حج سالم و موفق نیز به حجاج بیت الله الحرام ارائه شده است.

وی با اشاره به ثبت نتایج معاینات پزشکی حجاج در پرونده الکترونیک سلامت آنها خاطرنشان کرد: این اطلاعات در مکه و مدینه در صورت نیاز پزشکان هلال احمر برای ارائه هر نوع خدمات درمانی به زائران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از انجام معاینات پزشکی بیش از ۶۵۰ زائر بیت الله الحرام در سراسر استان خبر داد و بیان کرد: معاینات پزشکی حج تمتع ۱۴۰۲ با همکاری ۱۹ پزشک در ۸ مرکز درمانی جمعیت هلال احمر استان کرمان انجام شده است.

محمد علی ایرانمنش مدیرکل حج و زیارت استان کرمان نیز با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ سه هزار و ۱۳۵ نفر از استان در قالب ۲۰ کاروان در مراسم حج تمتع ۱۴۰۲ شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: ۹۳ درصد ظرفیت کاروان‌های حج استان کرمان تا تاریخ ۲۰ فروردین ۸۶ افرادی که دارای سند ثبت نامی حج تمتع بوده‌اند، تکمیل شده است.

وی افزود: با توجه به اعلام اولویت‌های جدید اسناد حج تمتع تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶، جهت تکمیل ظرفیت خالی کاروان‌ها، از متقاضیان واجد شرایط درخواست می‌شود از روز دوشنبه مورخ ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ برای ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع ۱۴۰۲ استان به سامانه reserve.haj.ir یا به دفاتر و شرکت‌های زیارتی استان مراجعه کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در حج تمتع امسال، ۲۰ کاروان دارد که از این تعداد هشت کاروان در شهرستان کرمان، سه کاروان شهرستان زرند، سه کاروان شهرستان رفسنجان، دو کاروان سیرجان، شهرستان‌های شهربابک، جیرفت، انار، بم یک کاروان دارد، گفت: کاروان‌های کرمان مدینه قبل هستند و پروازها در خردادماه است که تاریخ دقیق استان کرمان هنوز مشخص نشده است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =