. شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 71163 تاریخ انتشار : جمعه 1 اردیبهشت 1402 | 15:00 ب.ظ

امام جمعه جیرفت:مسجد مهمترین و رفیع ترین مرکز انسجام بخشی به مسلمانان است

حجت الاسلام میثم تارم گفت: مسجد مهمترین و رفیع ترین مرکز انسجام بخشی به مسلمانان است و بهترین ابزار برای مبارزه با آسیب های اجتماعی می باشد از این رو هم به ساخت مسجد توجه شده است. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، ظهر امروز (۱ اردیبهشت ماه) حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز، ضمن […]

حجت الاسلام میثم تارم گفت: مسجد مهمترین و رفیع ترین مرکز انسجام بخشی به مسلمانان است و بهترین ابزار برای مبارزه با آسیب های اجتماعی می باشد از این رو هم به ساخت مسجد توجه شده است.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، ظهر امروز (۱ اردیبهشت ماه) حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: مسجد مهمترین و رفیع ترین مرکز انسجام بخشی به مسلمانان است و بهترین ابزار برای مبارزه با آسیب های اجتماعی می باشد از این رو هم به ساخت مسجد توجه شده است.
امام جمعه جیرفت افزود: به احیا و زنده نگه داشتن مسجد توصیه شده که این مهم با حضور نمازگزاران محقق می شود و از مهمترین کارکردهای مسجد نماز جماعت است نباید نسبت به این مهم بی توجهی کند.
وی مسجد را بیت الله و شعبه ای از مسجد الحرام نام برد و عنوان کرد: هر کسی با طهارت وضو و غسل وارد مسجد شود خداوند او را از گناهان پاک و تطهیر می کند و نام او را جزء زائرین خود می نویسد.
حجت الاسلام تارم با بیان این مطلب که اگر خدا خیر بنده ای بخواهد او را کارگزار مسجد قرار می دهد، اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری، پایگاه های مقاومت بسیج، هیئت امنا و امام جماعت مساجد باید فعال باشند و مسجد را زنده نگه دارند.
خطیب جمعه جیرفت با تاکید بر این که باید مسجد در اولویت برنامه های مومنین و متدین قرار گیرد، بیان کرد: ادارات، مدارس، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش نباید مساجد را فراموش کنند بلکه باید نماز خود را در نزدیک ترین مسجد اقامه کنند تا مساجد رونق یابند.
وی با بیان این مطلب که آبادانی مسجد به واسطه حضور مردم و همسایگان آن است، ابراز کرد: ۴۰ خانه از هر سمتی همسایه مسجد است و نماز همسایه مسجد جزء در مسجد کامل و یا درست نیست.
وی با اشاره به این که خودسازی و برخورداری از ثواب چندین برابری نماز جماعت از برکات حضور در مسجد است، تصریح کرد: مسجد در مسائل تربیتی، اجتماعی و  تربیت مدیران آینده کشور نقش آفرین است.
حجت الاسلام تارم خاطرنشان کرد: بهترین راه برای تربیت نسل آینده این است که جامعه هدف را با مسجد و نماز مأنوس کنیم و دانش آموزی که در مسجد حضور یابد سعادتمند می شود.
امام جمعه جیرفت ضمن تبریک عید فطر، تصریح کرد: عید فطر بازگشت به فطرت اصلی انسانیت است و انسان پس از یک ماه بندگی و عبادت به اصل خود بر می گردد.
وی خاطرنشان کرد: انسان کامل وجود امام عصر (عج) است و یکی از مستحبات در تمام اعیاد اسلامی اعم از عید غدیر، قربان، فطر و جمعه خواندن دعای ندبه است.
حجت الاسلام تارم با اشاره به ۲ اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران، ابراز کرد: سپاه پاسداران نهادی مردمی، مقدس و فعال در همه عرصه های انقلاب اسلامی است.
خطیب جمعه جیرفت به سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس اشاره کرد و افزود: شکست آمریکا با آن همه ادعای قدرتمندی، شکستش معجزه انقلاب اسلامی بود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =