. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 71393 تاریخ انتشار : جمعه 8 اردیبهشت 1402 | 19:28 ب.ظ

امام جمعه جیرفت:حضور معنادار مردم تهران در نماز عید فطر به امامت رهبری حمایت همه جانبه از ولی امر مسلمین بود

حجت الاسلام میثم تارم حضور پرشور مردم تهران در نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری یک تجدید عهد و میثاق جدید با آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل، شهدا و یک حمایت همه جانبه از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولی امر مسلمین بود. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، ظهر […]

حجت الاسلام میثم تارم حضور پرشور مردم تهران در نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری یک تجدید عهد و میثاق جدید با آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل، شهدا و یک حمایت همه جانبه از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولی امر مسلمین بود.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، ظهر امروز (۸ اردیبهشت ماه) حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز جمعه جیرفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله سلیمانی، گفت: ایشان نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان، کاشان، امام جمعه زاهدان و جهادگر جهاد تبیین معارف دین بودند.
امام جمعه جیرفت افزود: حق سال های مبارزه و جهاد تبیین آیت الله سلیمانی چیزی جزء شهادت نبود این مرد بزرگ خاضعانه و بدون تشریفات جهت رسیدگی به امور مساکین و فقرا به بانک مراجعه کرد و در حال خدمت رسانی به درجه رفیع شهادت نائل شد و از مسئولین قضایی و امنیتی می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به مجازات عامل یا عاملان شهادت این شهید اقدام کنند.
وی ضمن تبریک روز کارگر، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند؛ آنچه که ما همیشه روی آن تاکید کرده ایم و از بن دندان معتقدیم که برای فرهنگ عمومی کشور یک ضرورت می باشد، تکریم و احترام گذاشتن به کار و کارگر است.
حجت الاسلام تارم ادامه داد: برای داشتن اقتصاد پیشرفته، مستقل و رونق اقتصادی باید به قشر کارگر اهمیت فراوان داد مسئولین به مسایل مربوط به کارگران رفع مشکلات محیط های کارگری توجه کنند، مسئله تعلیق ها، اخراج ها، مسئله معیشت و امثال اینها چیزهایی است که در سطح کشور در میان جامعه کارگری وجود دارد و مشکلات کارگران است و مسئولین بیش از پیش به رفع این مسائل متوجه کنند.
خطیب جمعه جیرفت خاطرنشان کرد: رهبری معتقدند که کارگران ستون فقرات کشور هستند و نقش اول و اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی، در هشت سال دفاع مقدس و از همه مهمتر در بحث تولید و اقتصاد کشور کارگران دارند و محور اصلی اقتصاد مقاومتی و تولید، کارگران هستند.
وی از کارگران به عنوان رزمندگان عرصه جهاد اقتصادی نام برد و ابراز کرد: مسئولین نسبت به رفع مشکلات کارگران که مورد تاکید مقام معظم رهبری است همت گمارند.
حجت الاسلام تارم با بیان این مطلب که مسئولین شهرستان بکارگیری اتباع بیگانه را مدیریت کنند، عنوان کرد: گاهی اوقات استفاده و بکارگیری کارگران اتباع بیگانه موجب خسارت به کارگران بومی ایرانی می شود و این مهم را مسئولین مدیریت کنند و کارفرمایان حتی المقدور از کارگران بومی و ایرانی استفاده کنند.
امام جمعه جیرفت با اشاره به این که با بکارگیری کارگران ایرانی بسیاری از مشکلات برطرف می شود، تصریح کرد: بکارگیری کارگران اتباع بیگانه طبق قانون در جیرفت ممنوع است که باید بر طبق مصوبات کشور و اداره کار باید با متخلفین برخورد شود.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری، اظهار کرد: معلمان به تعبیر مقام معظم رهبری افسران سپاه پیشرفت هستند و ایشان در تکریم شخصیت و ویژگی های مطلوب یک معلم تراز انقلاب اسلامی می فرمایند؛ یک کشور اگر بخواهد به سرافرازی، رفاه، غنا و علم برسد اگر بخواهد مردمی شجاع، فهمیده، عاقل، خردمند و متفکر تحویل جامعه دهد باید این زیرساخت اصلی را درست کند زیرساخت اصلی تعلیم دوران کودکی و نوجوانی است که این شان معلم است.
حجت الاسلام تارم با بیان اینکه در عید سعید فطر رهبری تاکید خاص و ویژه ای بر حفظ اتحاد و وحدت ملی داشتند، خاطرنشان کرد: وحدت ملی همواره یکی از ضروریات جامعه ما بوده و هست و دشمن نیز همواره در تلاش است که با ایجاد اختلاف بین مسئولین، قوای سه گانه، بین مردم، بین مردم و مسئولین به اتحاد و وحدت ضربه بزند.
خطیب جمعه جیرفت تاکید کرد: ما وقتی در مقابل آمریکا، اسرائیل و دشمنان پیروز خواهیم بود که این وحدت را حفظ کنیم چرا که بدون وحدت کشور دچار آسیب خواهد شد.
وی حضور پرشور مردم تهران در نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری را معنادار برشمرد و عنوان کرد: این حضور بی نظیر یک تجدید عهد و میثاق جدید با آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل، شهدا و یک حمایت همه جانبه از نظام مقدس جمهوری اسلامی، ارزش های اسلامی، قانون اساسی و همچنین حمایت همه جانبه از ولی امر مسلمین بود.

حجت الاسلام تارم با اشاره به این که همان طور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند؛ ما در جنگ ترکیبی دشمن هستیم، ابراز کرد: امروز دشمن جنگ چند جانبه و چند ضلعی بر علیه نظام جمهوری اسلامی طراحی کرده و در حال انجام این جنگ است و یکی از ابزار دشمن در این جنگ فضای مجازی است و همچنین دشمن اقتصاد را هدف قرار داده است.
امام جمعه جیرفت بیان کرد: جنگ الکترونیک و سایبری از دیگر جنگ هایی است که هر روز با آن درگیر هستیم اما خوشبختانه جوانان شجاع، با بصیرت و با غیرت ما در نیروی های نظامی و امنیتی در این جنگ آمریکا و جبهه استکبار را با علم و فناوری شکست داده و می دهند.
وی به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) توسط وهابیون اشاره کرد و گفت: وهابیت یک انحرافی است برای ضربه زدن به اسلام به وجود آمده است، وهابیت بهاییت و کسانی که به دنبال جدایی دین از سیاست هستند خیلی از مکتب های جدید اینها انحرافاتی است که مثل خوارج و گروه های انحرافی در دین اسلام به وجود آمده و اینها انسان هایی متهجر، بی بصیرت وابسته هستند که فقط به ظاهر دین اعتقاد دارند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =