. سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 73326 تاریخ انتشار : شنبه 30 اردیبهشت 1402 | 17:28 ب.ظ

جزئیات اعزام های حج استان کرمان

مدیر کل حج و زیارت استان کرمان با اعلام جزئیات مربوط به اعزام های حج تمتع از استان گفت: بیش از سه هزار نفر زائر به حج امسال اعزام می شود که خردسال ترین آن نوزاد ۹ ماهه است. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از کرمان؛ محمدعلی ایرانمنش، صبح شنبه(۳۰ اردیبهشت) در […]

مدیر کل حج و زیارت استان کرمان با اعلام جزئیات مربوط به اعزام های حج تمتع از استان گفت: بیش از سه هزار نفر زائر به حج امسال اعزام می شود که خردسال ترین آن نوزاد ۹ ماهه است.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از کرمان؛ محمدعلی ایرانمنش، صبح شنبه(۳۰ اردیبهشت) در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته حج از اعزام ۲۰ کاروان به سرزمین وحی خبر داد و گفت: هشت کاروان از کرمان(یکی مشترک با راور) دو کاروان از سیرجان، سه کاروان رفسنجان و انار اعزام می شود.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان افزود: از شهرستان های جیرفت؛ زرند و کوهبنان؛ بم؛ بردسیر و بافت نیز یک کاروان اعزام می شود.

وی ادامه داد: در مجموع سه هزار و ۱۳۵ نفر شامل هزار و ۷۰۲ نفر زن و هزار و ۴۳۳ نفر مرد، به همراه ۹۳ نفر عوامل خدمت گذار در کاروان ها و هشت پزشک که سه نفر زائر اولی هستند به حج امسال اعزام می شوند‌ ضمن اینکه در میان زائران امسال ۲۷ نفر پزشک در کاروان ها است که از وجود آنان نیز استفاده می شود.

ایرانمنش ظرفیت کاروان های حج از استان کرمان ره متفاوت دانست و گفت: دو کاروان، پنج کاروان ۱۳۵ نفره، یک کاروان کرمان ۱۶۰، چهار کاروان ۱۷۰ نفره و هشت کاروان هم ۱۸۰ نفره است.
 

وی خردسال ترین زائر حج امسال از ایران را نوزاد ۹ ماهه کرمانی به نام “فریما شاهی” و مسن ترین زائر را اکبر محمدآبادی، ۹۳ ساله از بم اعلام و بیان کرد: متوسط سن زائرین استان کرمان ۵۷ سال و متولدین سال ۱۳۴۵ هستند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان ادامه داد: کاروان های زائران حج استان کرمان در مدینه در ۱۰ هتل و در مکه در ۱۵ هتل مستقر می شوند.

وی با اشاره به اینکه از تعداد زائران اعزامی حج امسال هزار و ۳۴۶ نفر جاماندگان سال ۱۳۹۹ و هزار و ۷۸۹ نفر از ثبت نام شده ها تا ۳۱ خرداد ۱۳۸۶ هستند؛ گفت: تعداد ۱۸۵ نفر از زائران هم سهمیه بنیاد شهید هستند.

ایرانمنش درباره هزینه حج امسال هم ارزان ترین نرخ کاروان ها را ۱۰۴ میلیون تومان و گران ترین آن را ۱۲۹ میلیون تومان و تفاوت قیمت را مربوط به قیمت گذاری و تفاوت درجه هتل ها، ایستگاه پروازی استان ها و… دانست.

وی با اشاره به اینکه امسال از وجود زائرینی که تمایل به خدمت دارند به عنوان خادم استفاده می شود؛ گفت: ۱۷ دستگاه در اعزام زائرین دخیل هستند.

مدیرکل حج و زیارت استان به برنامه های هفته حج از جمله تجدید میثاق با شهدا به همراه گرامیداشت شهدای منا؛ همایش های متمرکز زائرین حج در کرمان، سیرجان، زرند، رفسنجان؛ دیدار با پیشکسوتان حج، اهدای خون و ایستگاه صلواتی اشاره کرد.

وی در پایان با اشاره به مذاکرات جدید ایران و عربستان و بازگشایی کنسولگری گفت: ان شاءالله سفرهای عمره بعد از تمتع آغاز شود.

محمدعلی مجد، مسئول عملیات حج استان کرمان هم از اعزام زائران حج استان در بازه زمانی ۲۵ تا ۲۸ خرداد و برگشت آنان از ۳۱ تیر تا ۳ مرداد خبر داد و گفت: اعزام و برگشت با ۱۴ پرواز از فرودگاه کرمان انجام می شود.

وی اظهار کرد: طرح تکریم زائرین حج هر ساله در فرودگاه کرمان انجام می شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پانزده =