. پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 74482 تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1402 | 15:10 ب.ظ

رویکرد شورای توسعه فرهنگ قرآنی جنوب کرمان انسجام بخشی به فعالیت های قرآنی است

بهرام مسلمی مهنی گفت: این شورا با رویکرد گسترش و انسجام فعالیت های قرآنی تشکیل شده است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به دنبال این است که جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی همچون شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان به طور مداوم برگزار شود. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، […]

بهرام مسلمی مهنی گفت: این شورا با رویکرد گسترش و انسجام فعالیت های قرآنی تشکیل شده است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به دنبال این است که جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی همچون شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان به طور مداوم برگزار شود.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، امروز (۲۳ خرداد ماه) اولین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی جنوب کرمان در دفتر امام جمعه جیرفت برگزار شد.
بهرام مسلمی مهنی در این نشست، گفت: شورای توسعه فرهنگ قرآنی ظرفیت بسیار خوبی برای ترویج معارف  قرآن کریم در سطح جنوب کرمان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان خاطرنشان کرد: این شورا با رویکرد گسترش و انسجام فعالیت های قرآنی تشکیل شده است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به دنبال این است که جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی همچون شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان به طور مداوم برگزار شود و مصوباتی نیز داشته باشد.
وی با بیان اینکه امروز اولین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی جنوب کرمان برگزار شد، ابراز کرد: این شورا از مصوبات شورای عالی انقلاب اسلامی است که به صورت موضوعی قرار است فعالیت داشته باشد و اجرای مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی جنوب کرمان ضروری می باشد.
مسلمی مهنی اظهار کرد: دستگاه های اجرایی اعتبارات مشخصی را برای انجام مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی جنوب کرمان هزینه خواهند کرد.
وی تصریح کرد: وظیفه این شورا ایجاد ساز و کارهای مناسب برای هماهنگی و هم افزایی فعالیت های قرآنی دستگاه ها در استان است.
مسلمی مهنی بیان کرد: تمامی دستگاه ها باید با هم افزایی و همگرایی فعالیت های قرآنی را با کمک یکدیگر انجام دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه شورای توسعه فرهنگ قرآنی جنوب کرمان دارای سه کارگروه تخصصی است، عنوان کرد: مسئول کارگروه های تخصصی باید برنامه های توسعه فعالیت های قرآنی را به شورا ارائه دهد.
وی با اشاره به این که آموزش و پرورش باید ذیل این شورا در زمینه آموزش عمومی قرآن کریم فعالیت کند، گفت: مسئول تبلیغ و ترویج معارف قرآن کریم و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =