. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 77610 تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 مرداد 1402 | 12:14 ب.ظ

فرماندار جیرفت : افزایش تخلفات با ورود کارت های سوخت مهاجر به جیرفت

به گزارش کنارصندل به نقل از ایسنا ، فرماندار جیرفت از فعالیت ۷۰ هزار کارت مهاجر در شهرستان جیرفت خبرداد و گفت: این موضوع قاچاق سوخت را تشدید کرده است و متاسفانه تعداد پرسنل شرکت نفت جوابگوی این همه مشکل نیست. احمد بلند نظر شامگاه سه شنبه ۲۴ مردادماه در نشست خبری اظهار کرد: تخلفات […]

به گزارش کنارصندل به نقل از ایسنا ، فرماندار جیرفت از فعالیت ۷۰ هزار کارت مهاجر در شهرستان جیرفت خبرداد و گفت: این موضوع قاچاق سوخت را تشدید کرده است و متاسفانه تعداد پرسنل شرکت نفت جوابگوی این همه مشکل نیست.

احمد بلند نظر شامگاه سه شنبه ۲۴ مردادماه در نشست خبری اظهار کرد: تخلفات با ورود کارت های مهاجر شدت پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ۵۰۰۰ کارت سوخت مهاجر غیرفعال شده و نیز کارت سوخت تعدادی از شهروندان هم غیرفعال شده است؛ با مدیریت شرکت نفت به این افراد تا صدور کارت المثنی  حواله داده می شود.

فرماندار جیرفت، تفاوت قیمت سوخت را زمینه روی آوردن به قاچاق عنوان و تصریح کرد: در زمینه سوخت اتفاقی افتاده است و قیمت بنزین در جایگاه ۳ هزار تومان و  در پشت دیوار جایگاه ۱۳ هزار تومان است و این تفاوت قیمت ها باعث وسوسه به سمت سودهای سرشار و کاذب شده است.

فرماندار جیرفت با این توضیح اینکه تا زمانی کارت آزاد در جایگاه ها باشد قاچاق سوخت ادامه دارد، افزود: وقتی سوخت مورد نیاز از استان تامین می شد مشکل کمتر بود اما در حال حاضر ۵۰ درصد سوخت از استان هرمزگان تامین می شود که با توجه به عدم ارتباط اداری شاهد مشکلات عدیده ای هستیم.

وی میزان مصرف روزانه سوخت در جیرفت را ۶۵۰ هزار تا ۷۰۰ هزار لیتر اعلام کرد که با ابراز تاسف گفت: طی یک روز این میزان به یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید که نیاز به فرهنگ سازی دارد.

وی عنوان کرد: یک سری کاستی هایی وجود دارد و مشکلات ناخواسته بوده و تمام سعی و تلاشمان را برای بهبود زندگی مردم بکار گرفتیم تا اینکه مردم کمتر تحت فشار باشند.

فرماندار جیرفت از تخصیص اعتبارات در سال‌جاری نسبت به سنوات گذشته ابراز خرسندی کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ کل اعتبارات جیرفت ۲۷۵ میلیارد تومان بوده در حالی که در سال‌جاری به ۴۰۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است؛ هدف ما این بود بیشتر در زمینه های  کاهش  تنش آبی هزینه صورت بگیرد که در این راستا مبلغ  ۷۰ میلیارد تومان به بهبود وضعیت آب شُرب اختصاص دادیم.

فرماندار جیرفت برگزاری انتخابات سالم به دور از جانبداری را  یادآور شد و افزود: در سال جاری بحث انتخابات مجلس را داریم که خبرنگاران امید آفرینی و کمک کنند و وظیفه اصلی فرمانداری، برگزاری انتخابات و سرشماری نفوس و مسکن است که  تلاش داریم انتخابات باشکوه و سالم و بدون جانبداری برگزاری کنیم و ثبت نام ۱۰۷ نفر را به فال نیک می گیریم.

بلندنظر از رسانه ها خواست در فراهم کردن زمینه  مشارکت مردم کمک کنند و افزود: اتحاد همدلی و همراهی در مجموعه شورای اداری وجود دارد اما رسانه ها در این امر می توانند نقش آفرینی کنند.

بلندنظر گفت:  در بخش ساردوئیه برای گاز دار شدن  ۱۷۹ روستا  قرارداد منعقد شده و گازکشی در جبالبارز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در بخش اسماعیلی و بخش مرکزی عملیات گازرسانی درحال تکمیل است و همچنین در بخش اسفندقه هم رایزنی کردیم که از مسیر مطاع کار را شروع کنیم که نسبت به مسیر رابر از نظر طول خط مقرون به صرفه تر است.

وی  از وضعیت مدیریت اداره تعزیرات  در برخورد و رسیدگی به تخلفات و پرونده ها انتقاد کرد و از مدیر کل تعزیرات استان درخواست چاره اندیشی کرد و گفت: در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد یک اداره تعزیرات داریم که مدیر آن سه روز در جیرفت و سه روز در بم برای مدیریت حضور دارد که با این وضعیت نظارت و رسیدگی نتیجه بخش نیست.

به گزارش ایسنا، در این نشست خبرنگاران با طرح سوالات متعدد از عدم پاسخگویی مسوولان انتقاد کردند که مقرر شد به موارد مطرح شده با حضور مسوولان هر بخش پاسخ داده شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =