. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 78440 تاریخ انتشار : شنبه 18 شهریور 1402 | 13:53 ب.ظ

امام جمعه جیرفت: تجمع عظیم اربعین ضربه بزرگی به تبلیغات بی دین جلوه دادن جامعه بود

امام جمعه جیرفت گفت: تجمع باشکوه و عظیم اربعین ضربه بزرگی به تبلیغاتی بود که بدخواهان اسلام برای بی دین جلوه دادن جامعه انجام می دادند. به گزارش پایگاه خبری مکران، حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت افزود: اربعین خاری … امام جمعه جیرفت گفت: تجمع باشکوه و عظیم […]

امام جمعه جیرفت گفت: تجمع باشکوه و عظیم اربعین ضربه بزرگی به تبلیغاتی بود که بدخواهان اسلام برای بی دین جلوه دادن جامعه انجام می دادند. به گزارش پایگاه خبری مکران، حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت افزود: اربعین خاری …

امام جمعه جیرفت گفت: تجمع باشکوه و عظیم اربعین ضربه بزرگی به تبلیغاتی بود که بدخواهان اسلام برای بی دین جلوه دادن جامعه انجام می دادند.

به گزارش پایگاه خبری کنارصندل، حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت افزود: اربعین خاری در چشم بدخواهان اسلام و کسانی است که نمی خواهند عظمت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را ببینند.

وی با بیان اینکه اربعین نماد دینداری مردم بود ادامه داد: این تجمع عظیم و آن فداکاری، ایثار، عشق و اخلاص در خدمت رسانی به زائران، دشمنان را ناامید کرد و دینداری و ایمان مردم را که علیه آن تبلیغ می کردند، نشان داد.

حجت الاسلام تارم اضافه کرد: حب حسین موجب این وحدت و تشکیل این اجتماع شده و همین وحدت باعث توجه جهان به مکتب عصمت و طهارت و قرآن مجید خواهد شد.

وی تاکید کرد: دشمنان فکر می کنند با اهانت به قرآن می توانند مانع نفوذ این کتاب آسمانی و مکتب عصمت و طهارت بشوند اما کور خواندند، این رفتار آنها موجب توجه بیشتر به اسلام می شود.

امام جمعه جیرفت، اربعین را ظرفیتی استثنایی دانست و بیان کرد: حضور بیش از چهار میلیون ایرانی دلداده و عاشق در این اربعین و بیش از ۲۲ میلیون زائر در این همایش بزرگ جهان، جای افتخار دارد.

وی در بخش دیگری از خطبه ها یاد شهدای ۱۷ شهریور که به جمعه سیاه معروف شد را گرامی داشت و افزود: این روز لکه ننگ سیاهی برای شاه ملعون و حامیان این شاه شد که مدعی آزادی و حقوق بشر هستند.

حجت الاسلام تارم اضافه کرد: این کشتار بیرحمانه که در آن خون در خیابان به دلیل کشتار دست جمعی مردم حق طلب و انقلابی تهران جاری شد را فراموش نمی کنیم.

وی با بیان اینکه این کشتارها سرنگونی رژیم منحوس پهلوی را تسریع کرد یادآور شد: وابستگان به آن رژیم که برای بقای رژیمشان مردم را به رگبار می بستند و شکنجه و زندان می کردند امروز دلسوز مردم شده اند و دم از دموکراسی و آزادی می زنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 16 =