. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 78712 تاریخ انتشار : جمعه 31 شهریور 1402 | 13:50 ب.ظ

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت گفت:دومین جشنواره تئاتر خیابانی کاهش آسیب های اجتماعی در شش ماهه دوم امسال به شکل منطقه ای در جنوب استان کرمان برگزار می گردد.

اصغرستایی مختاری رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان جیرفت با سید احمدحسینی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان دیدار و گفت و گو کردند. به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان جیرفت، اصغر ستایی مختاری رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان جیرفت به […]

اصغرستایی مختاری رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان جیرفت با سید احمدحسینی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان جیرفت، اصغر ستایی مختاری رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان جیرفت به همراه منوچهر صبوری مسئول فرهنگی و اجتماعی دادگستری با سید احمدحسینی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان دیدار و گفت گو کردند.

در این دیدار اصغر ستایی مختاری؛ ضمن تبریک انتصاب سید احمد حسینی به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان با اشاره به اهمیت جایگاه فرهنگ و هنر در جامعه خاطر نشان کرد: ساختن جامعه فرهنگی و عاری از جرم و آسیب های اجتماعی نیازمند رشد کارهای فرهنگی و هنری و پرداختن به مسائل اجتماعی در جهت کاهش و پیشگیری ازوقوع جرم است و مستلزم همرامی تمامی ارگان های فرهنگی است.وی از همکاری دستگاه قضایی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که باعث جهت دهی و بهبود کیفیت برنامه های فرهنگی و هنری در پیشگیری از وقوع جرم است ابراز امیدواری کرد.
سید احمدحسینی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان نیز با اعلام خشنودی از برگزاری این نشست، عنوان کرد : با توجه به جمعیت، کثیر جنوب استان و نیاز به زیر ساخت های بیشتری در زمینه فرهنگ و هنر است. وی همچنین به نقش کانون های مساجد در توسعه فرهنگی شهر و با تاکید بر اینکه ۵۱۰ کانون مساجد داریم، گفت: با ساماندهی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و از طریق مردم بصورت محله محو ر می توانیم در حوزه آسیب های اجتماعی عملکرد خوبی داشته باشیم چرا که هرجا فعالیت ها به مردم واگذار می شود.. می توان از این پتانسیل به نحو مطلوب در هدایت فرهنگی جامعه استفاده نمود.

در ادامه اصغر ستایی مختاری با یادآوری همکاری خوب و مؤثر دادگستری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری اولین جشنواره تاتر خیابانی کاهش آسیب های اجتماعی، ؛ تداوم این همکاری را خواستار شد. وی همچنین با اشاره به تدوین تفاهم نامه که بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان برای همکاری فی ما بین و ایجاد کارگروه های مشترک در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم منعقد شد ،خواستار استفاده از ظرفیت فرهنگ و هنر در جهت رشد وتعالی فرهنگ اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان شد.
ستایی مختاری با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی که متاسفانه ریشه بسیاری از جرایم هستند بر لزوم بکارگیری از دو ابزار فرهنگ و هنر در کاهش معضلات پیش روی جامعه تاکید کرد و افزود: باید بیش از این در زمینه آسیب های اجتماعی طلاق، خودکشی، اعتیاد، فضای مجازی، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، کودک همسری واستفاده از سلاح در مراسمات شادی و حمل ونگهداری سلاح…. با زبان هنر گام برداریم زیرا تعلل در این موضوع جبران ناپذیر است.
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان از همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب و اداره کل بهزیستی استان و دیگر مجموعه های ذیربط در استقبال از برنامه های فرهنگی و هنری تقدیر کرد و گفت: باید با همدلی و هم افزایی در این مسیر برنامه ریزی کنیم زیرا تجربه همکاری و همدلی در برگزاری اولین جشنواره تاتر خیابانی کاهش آسیب های اجتماعی ، اسقبال و رضایت مردم و هنرمندان را در پیش داشت. و قطعا استمرار این گونه کارها در جهت رشد فرهنگی و پیشگیری ازوقوع جرم تاثیر بسزایی دارد.
در ادامه جلسه ،نکاتی در خصوص بر گزاری دومین جشنواره تاتر خیابانی کاهش آسیب های اجتماعی به شکل منطقه ای در شش ماهه دوم امسال و چگونگی همکاری دستگاه های فرهنگی و فرصت های موجود بیان شد.
در پایان سید احمد حسینی با اشاره به درخواست تداوم جشنواره تئاتر خیابانی گفت: در سفر به تهران این مهم را پیگیری می کنم و رایزنی های لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره انجام می شود.

روابط عمومی دادگستری شهرستان جیرفت

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =