. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 78703 تاریخ انتشار : جمعه 31 شهریور 1402 | 13:29 ب.ظ

راه‌اندازی ۲ دانشگاه فرهنگیان در شهرستان‌های جیرفت و رفسنجان

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان از راه‌اندازی دو دانشگاه فرهنگیان در جیرفت و رفسنجان خبر داد و گفت: تعداد دانشجویان این دانشگاه بیشتر از سال قبل شده است. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام عباس توان، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان ظهر امروز در کمیته استانی هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان کرمان که […]

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان از راه‌اندازی دو دانشگاه فرهنگیان در جیرفت و رفسنجان خبر داد و گفت: تعداد دانشجویان این دانشگاه بیشتر از سال قبل شده است.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام عباس توان، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان ظهر امروز در کمیته استانی هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان کرمان که با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و محمدرضا پورابراهیمی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و بزرگداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: از خدا می‌خواهیم توفیق حرکت در مسیر پیامبر اسلام (ص) را نصیب ما کند.

وی با اشاره به کسب رتبه اول ارزیابی فرهنگی در مدت شش ماهه، بیان کرد: رتبه اول مسابقات قرآنی را در بین دانشگاه‌های فرهنگیان کشور کسب کردیم و بیشترین دانشجوی اعزامی به مراسم پیاده‌روی اربعین در بین دانشگاه‌های فرهنگیان کشور داشتیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با بیان اینکه ۸۰ کانون فرهنگی و انجمن علمی در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان کرمان فعالیت می‌کنند، گفت: حدود دو هزار استاد در استان کرمان ساماندهی شده و شناسه تدریس گرفتند و برای حدود هزار دانشجو دوره سرباز معلمی گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی حدود ۱۰ هزار معلم مدارس استان کرمان آغاز شده است، افزود: تعداد دانشجویان این دانشگاه بیشتر از سال قبل شده است و باید خوابگاه برای آنها در نظر گرفته شود.

توان با بیان اینکه از تمام اماکنی که داشتیم استفاده کرده و این اماکن تبدیل به خوابگاه شدند، ادامه داد: تمامی این اماکن به عنوان خوابگاه در اختیار دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قرار می‌گیرد و فضای خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان استان کرمان نسبت به سال قبل بهتر شده است.

وی از راه‌اندازی دو دانشگاه فرهنگیان در شهرستان‌های جیرفت و رفسنجان خبر داد و گفت: برای امسال در دانشگاه جیرفت ۱۰۰ دانشجو و ۱۰۰ مهارت‌آموز پذیرفته شده است و در دانشگاه رفسنجان حدود ۱۲۰ دانشجوی دختر و ۱۰۰ مهارت‌آموز پذیرفته شده که از ابتدای مهر امسال مشغول به تحصیل می‌شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای داشته که تمام اماکن تربیت معلم باید به دانشگاه فرهنگیان برگردد و دولت موظف شده است که این کار را انجام دهد و در استان‌ها نیز استانداران باید این موضوع را پیگیری کنند، افزود: حدود ۲۰ مرکز تربیت معلم در سراسر استان کرمان وجود داشته است که باید پیگیری شود تا به دانشگاه فرهنگیان برگردد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =