. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 79046 تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 مهر 1402 | 21:23 ب.ظ

برگزاری اولین سمینار تخصصی در زمینه ارتباط با کودکان در جیرفت

سمینار آموزشی هنر ارتباط موثر با کودکان با هدف پرورش کودکان شاد در جیرفت برگزار شد. سمینار آموزشی هنر ارتباط موثر با کودکان با هدف پرورش کودکان شاد همزمان با شروع سال تحصیلی در بهترین زمان ممکن برگزار شد و کاربرد بسیار خوبی برای شرکت کنندگان بویژه معلمان و مربیان دارد. به گزارش کنارصندل به نقل از […]

سمینار آموزشی هنر ارتباط موثر با کودکان با هدف پرورش کودکان شاد در جیرفت برگزار شد.

سمینار آموزشی هنر ارتباط موثر با کودکان با هدف پرورش کودکان شاد همزمان با شروع سال تحصیلی در بهترین زمان ممکن برگزار شد و کاربرد بسیار خوبی برای شرکت کنندگان بویژه معلمان و مربیان دارد.

به گزارش کنارصندل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، گلچهره تاج الدینی کارشناس ارزیابی و عملکرد مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش جیرفت گفت: تاکنون در شهر جیرفت سمینار تخصصی در حوزه ارتباط با کودک برگزار نشده بود بسیار خرسندیم که اولین سمینار با تدریس بهترین مربی شهر مژگان سنجری انجام شد.

او افزود: برگزاری این سمینار برای والدین، معلمان و مربیان عملکرد عالی داشت به دلیل اینکه تمام راهکار‌ها و اصول ارتباط به زیبایی آموزش داده شد.

تاج الدینی تصریح کرد: برای استمرار چنین برنامه‌های آموزشی مفید و موثری از موسسه پدیده سخن حمایت خواهیم کرد تا سمینار بعدی را برای سایر معلمان و مربیان آگاه برگزار کند.

 عیسی سلیمانی معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: یکی از رویکرد‌های مهم این اداره کل و موسسات فرهنگی و هنری زیر مجموعه فرهنگ و ارشاد تحقق جِهاد تَبیین است که به معنی روشنگری از روی کار علمی و تحقیقی می‌باشد.

او افزود: در صورت محقق شدن این مهم، آثاری مانند حفظ پشتوانه اجتماعی و از بین رفتن مشکلات را دارد.

سلیمانی تصریح کرد: موسسات فرهنگی و هنری می‌توانند در راستای اهداف اصلی و اساسنامه خود در هیمن راستا برای جامعه موثر واقع شوند.
 
معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با ابراز خرسندی بیان داشت: موسسه فرهنگی و هنری پدیده سخن به طور تخصصی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و هنری بویژه پرورش کودکان و نوجوانان شاد فعالیت‌های کاربردی و مفیدی را از جمله برگزاری سمینار و همایش انجام می‌دهد.

او افزود: برگزاری اولین سمینار تخصصی در حوزه ارتباط با کودک در جنوب کرمان نوید بسیار خوبی برای جامعه هدف خواهد داشت.

سراغ شرکت کنندگان اولین سمینار هنر ارتباط با کودک رفتیم و با آن‌ها صحبت کردیم همه از کیفیت و تاثیر آموزش می‌گفتند.
فاطمه میجانی یکی از شرکت کنندگان سمینار گفت: از برگزاری چنین برنامه آموزشی بسیار خوشحال شدم، چون برای تربیت فرزندانم بسیار مفید و موثر بود.

فرزین بحرینی یکی پدران شرکت کننده در سمینار رضایتمندی خود را اینگونه بیان کرد: آموزش بسیار تخصصی و عالی بود که من و همسرم برای تربیت کودک ۳ ساله خود آگاهی بیشتری کسب کردیم.

سمیه امیر محمودی از دیگر شرکت کنندگان افزود: سمینار به حدی برای من موثر بود که من بی صبرانه مشتاق سمینارآموزشی بعدی هستم، چون برای تربیت فرزندانم به آموزش نیاز دارم.
 
زهرا ابراهیمی از معلمان شرکت کننده نیز گفت: جای خالی چنین آموزش موثری در شهر و منطقه ما حس میشد من به عنوان یک معلم از این سمینار بسیار لذت بردم و استفاده کردم.

فرشته خواجه حسنی از دیگر معلمان شرکت کننده چنین بیان کرد: بسیار خرسندم که سمینار تخصصی و پربار ارتباط موثر با کودکان در جیرفت برای معلمان برگزار شد و من نکات مفید زیادی را یادداشت کردم تا در کلاس برای دانش آموزانم استفاده کنم.

درنهایت پس از گفتگو با مخاطبان و مسئولین با مدیر موسسه پدیده سخن به گفتگو نشستیم.

مژگان سنجری مدیر موسسه فرهنگی و هنری پدیده سخن و مدرس سمینار تخصصی هنر ارتباط موثر با کودکان گفت: طبق اساسنامه حقوق کودک انسان از سن صفر تا ۱۸ سال کودک محسوب می‌شود، والدین معلمان و مربیان برای پرورش کودکان شاد به مهارت‌های زیادی نیاز دارند.

او افزود: زمینه و ریشه اصلی رفتار کودکان به رفتار و گفتار بزرگتر‌ها بسیار مرتبط است، زیرا الگوی کودکان کسانی هستند که به آن‌ها آموزش می‌دهند و زندگی می‌کنند.

سنجری با بیان اینکه کودکان هرآنچه را که می‌بینند یاد میگیرند اظهار داشت: برای اینکه الگوی مناسبی باشیم باید اطلاعات و آگاهی خود را در زمینه پرورش کودکان افزایش دهیم و یکی از راه‌های آموزش، سمینار‌های تخصصی و همایش و کارگاه‌های آموزشی است.
مدیر موسسه فرهنگی و هنری پدیده سخن تصریح کرد: یکی از موارد اصلی موسسه برگزاری سمینار‌های تخصصی است که کمبود این موضوع در این منطقه به شدت احساس می‌شد.

سنجری بیان کرد: طبق نیاز سنجی که انجام دادیم اکثر والدین و معلمان به چنین آموزش‌های تخصصی احتیاج داشتند و متقاضی شرکت در سمینار بودند.

سنجری در پاسخ به این سوال که در اولین سمینار تخصصی چه مواردی آموزش داده شد؟ گفت: یکی از موارد آموزشی مهارت‌های اساسی هنر ارتباط موثر با کودک بود که اکثر والدین نیاز به تقویت این مهارت‌ها بویژه مهارت صبر در وجود خود دارند.

مژگان سنجری گفت: موسسه فرهنگی و هنری پدیده سخن این سمینار را بدون حمایت دولتی با هزینه شخصی با حضور بیش از ۲۰۰ نفر شرکت کننده در عمارت برخوری برای اولین بار در جیرفت برگزار کرد.

او با بیان این خبر خوش به والدین و معلمان و مربیان کودک افزود: سمینار‌ها و همایش و کارگاه‌های آموزشی زیادی از طریق موسسه پدیده سخن با هدف پرورش آگاهانه کودکان در جنوب استان کرمان برگزار خواهد شد.

مدیر موسسه فرهنگی و هنری پدیده سخن درپایان از سمانه کوهستانی مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر جیرفت و همه افرادی که برای برگزاری این سمینار تلاش کردند تشکر و قدردانی کرد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =